• Główna siedziba: ul. Kielecka 25A, Kraków

Gwarancja skuteczności terapii

Przyjmujemy Klientów z całej Polski i Europy.
Jesteśmy europejskimi specjalistami od usuwania przyczyn schorzeń cywilizacyjnych, uznanych za „nieuleczalne” przez medycynę:

 • borrelii i jej toksynyborelioz (usuwamy ich najwięcej w Europie),
 • neuroborelioz,
 • schorzeń autoimmunologicznych,
 • cukrzycy,
 • astmy,
 • przyczyn chronicznego zmęczenia,

które usuwamy z GWARANCJĄ SKUTECZNOŚCI TERAPII. Tego nie oferuje nikt w Europie.
Skutecznie diagnozujemy i usuwamy przyczyny uszkodzenia metabolizmu (i otyłości), chorób przewlekłych, złego samopoczucia, chorób o nieustalonej przyczynie. astmy, nadciśnienia, schorzeń układu krążenia, nieprawidłowości skórnych.
Diagnozujemy i usuwamy wszelkie patogeny, pasożyty, w tym:

 • robaki obłe i płaskie,
 • wszelkie bakterie i wirusy, także „śmiertelne” HCV, HBV, HPV,
 • pleśnie i grzyby (wszystkie).

Notujemy ok. 95% skuteczność terapeutyczną.
Elementem każdej terapii jest u nas kompletna detoksykacja organizmu, w tym usunięcie glutenu, kazeiny, metali ciężkich i toksycznych, pasożytów, usunięcie toksyn mikrobiologicznych z toksyną borrelii włącznie, wszelkich pleśni i grzybów i ich toksyn, toksyn chemicznych, środowiskowych, detoksykacja wszystkich układów i narządów organizmu, także mózgu i układów nerwowych, DNA, odkwaszenie organizmu.

Elementy terapii

Poszczególne elementy kompleksowej terapii:

 1. Kompleksowa holograficzna i kwantowa detoksykacja organizmu, w tym jelit, stymulacja usunięcia glutenu i innych toksyn wszelkiego pochodzenia, naprawa DNA, kasowanie drgań patologicznych w organizmie (terapia biorezonansowa).
 2. Usunięcie elektroniczne – biorezonansowe i elektromagnetyczne pasożytów obłych i płaskich ich toksyn oraz  szkodliwych obciążeń mikrobiologicznych (pleśnie i grzyby w organizmie, w tym w jelitach, agresywne pierwotniaki, bakterie i wirusy); przywrócenie poprawnego działania jelit i wchłaniania, naprawa metabolizmów.
 3. Dodatki wysokoenergetyczne żywnościowe Energy MED BIO GREENS Instytutu – ODŻYWIANIE KOMÓRKOWE, jedyne tej jakości na rynku – czytaj niżej.
  Składniki BIO GREENS są dodatkowo energetyzowane wibracjami wysokoenergetycznymi – holograficznymi promiennikami kwantowymi o niezmiernie wysokiej energii prawoskrętnej, do 10.000 jednostek w skali Bovisa.
 4. Energetyzacja kwantowa organizmu i usuwanie  zakłóceń w biopolu dla lepszego zdrowia – QuantON System Energy MED. System obejmuje każdego naszego pacjenta.
 5. Witaminy i minerały holograficzne na nośnikach informacji holograficznej Instytutu lub zawieszkach kryształowych. Działają jako kwantowe uzupełnienie niedoborów, zmieniają pozytywnie pole geomorfogenetyczne, poprawiają kondycję organizmu. Polecamy zwłaszcza dzieciom w fazie intensywnego wzrostu, przy nieprawidłowym żywieniu, rekonwalescencji po przebytych chorobach.
 6. Polecamy w trakcie terapii w MEDICA VOLLA i  w okresie rekonwalescencji produkty funkcjonalne wysokoenergetyczne Instytutu: wodę antyoksydacyjną uzdrowiskową, miody funkcjonalne Instytutu, olej rzepakowy tłoczony na zimno, sól spożywczą himalajską (wykorzystywana także do kąpieli) oraz energetyzowane (narzędziami Instytutu) grzyby chińskie rewitalizujące i energetyzujące: Cordyceps, Reishi (długowieczność…), Mitake, Shiitake

Holograficzna profilaktyka przeciwnowotworowa

Każda terapia Instytutu Volla dziś obejmuje także – holograficzną profilaktykę przeciwnowotworową, ze stymulacją usuwania kancerogenów oraz profilaktykę schorzeń układu krążenia! Wg światowych badaczy-autorytetów (H.Clark), każdy człowiek nosi w sobie od 5 do 300 różnych pasożytów. Niektóre są niegroźne, niektóre zaś śmiertelne.

 • Wirusem HCV w Polsce jest zarażonych ok 750.000 osób. Tylko ok. 50.000 jest zdiagnozowanych.
 • Borrelia i borelioza to prawdziwa „dżuma” naszych czasów. W niektórych regionach Polski nawet połowa mieszkańców jest nosicielem krętka borrelii lub już cierpi na boreliozę (*badania Instytutu im dr R.Volla, 2011 i 2012). Toksyna borrelii zawsze powoduje autoimmunitę /autoagresję – prowadząc do najcięższych schorzeń (Alzheimer, RZS, neuroborelioza, choroba Crohna, Hashimoto i inne). My – usuwamy ją skutecznie i nieinwazyjnie.
  Z gwarancją skuteczności terapii! Jedyni w Europie! A wiesz, że dziś borrelię przenoszą także komary i meszki, kontakty intymne? …
 • To Chlamydie (bakterie) odpowiadają za 80% zawałów mężczyzn, nadciśnienie
  i wylewy oraz bezpłodność kobiet… Tzw. „choroba rodzinna”, przekazywane
  z pokolenia na pokolenie… Można je usunąć elektronicznie w czasie kilku godzin…
 • Przywra Fasciola hepatica powoduje raka wątroby w czasie 3-5 lat, jej toksyna powoduje autoimmunitę, uszkadza metabolizm i struktury mózgowe.
  A zdiagnozowaną – możesz usunąć w 3 godziny… +++ Jeśli przywra jest w Twoim organizmie – na 90% jest w organizmach Twojej Rodziny. Podobnie jak pasożyty obłe.
 • Wirus HPV to nie tylko brodawki na ciele, ale i rak szyjki macicy. HPV i HCV szybko zdiagnozowane – można usunąć elektronicznie (także usuwane z genomu, naprawa DNA).
 • Przyczyny choroby Alzheimera to obok borrelii – obciążenie aluminium, glutenem, toksynami wirusów- prowadzące do autoagresji skierowanej na mózg…
 • W Polsce choruje na cukrzyce obu typów ok. 2,6 mln osób, z których ponad 750 tys. nawet o tym nie wie. Usuwamy cukrzycę typ 2 w 100%, a przy cukrzycy Typ 1 (autoimmunologiczna) po naszej terapii poprawia się znacznie i trwale samopoczucie oraz jakość życia, a spada o 50% zapotrzebowanie na insulinę…
 • Na przewlekłą chorobę nerek cierpi ok. 4,5 mln Polaków, ale ponad 90 proc. nie wie o tym i nie leczy się. Większość z nich prawdopodobnie umrze przedwcześnie, z powodu powikłań sercowo-naczyniowych (…)…
 • Częste anginy, powiększone i bolące migdałki, zatoki i uszy oraz próchnica zębów – to najczęściej paciorkowce – bakterie.

Skuteczne naturoterapie holistyczne

…oparte o starożytną wiedzę, dziś wzbogaconą o stosowanie zaawansowanej elektroniki, a także nowoczesnej diagnostyki EAV. Metoda znana i stosowana (tylko inaczej) przez kapłanów egipskich już kilka tysięcy lat temu.

NATUROTERAPIE HOLISTYCZNE Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMOWALNYCH 
KRYSZTAŁÓW, PRODUKTÓW I NOŚNIKÓW INFORMACJI HOLOGRAFICZNEJ

Nośniki informacji holograficznej oraz inne produkty programowane Instytutu (kryształy, programowana sól himalajska) to czysta naturoterapia, oparta o starożytną wiedzę. Posiadają moc tysięcy naturalnych mini kryształów i diamentów, wykorzystywanych w holistyce od tysięcy lat. Oddziaływają one tylko pozytywnie na aurę, na „ciało energetyczne”, zbierają negatywne emocje i obciążenia, przekazują holograficzne odzwierciedlenia zdrowia naturalnego, zdrowia przyrody, esencji kwiatowych, energetyzują i wzmacniają pośrednio układ immunologiczny, ukierunkowując go na usuwanie przyczyn nieprawidłowości. Odblokowują kanały energetyczne, przywracają moc i blask czakramom. Organizm i jego mózg potrafi odczytać te pozytywne holograficzne holistyczne informacje i zmobilizować się do przywrócenia homeostazy. Nawet samodzielnie usunąć chlamydie, powodujące zawały serca i wylewy, czy wydalić toksyczną rtęć i kadm z ołowiem włącznie…. Badamy to dość precyzyjnie właśnie aparaturą do metody dr R.Voll’a (twórca metody badania EAV).

Potrafimy w zw. z powyższym (badaniami aparaturą do metody dr R.Voll’a) ) dość precyzyjnie wskazać potencjalną skuteczność kryształów i innych nośników holistycznych holograficznych, choć jest ona różna dla różnych osób, bo każdy jest inny i ma inne nieprawidłowości i schorzenia. Każdy nośnik jest inny naturalnie (jak to naturalne kryształy), choć mają wspólne elementy oddziaływania na aurę. Nośniki informacji holograficznej zbierają też obciążenia emocjonalne, stres – główne przyczyny nieprawidłowości w organizmach, harmonizują emocje, wtedy znikają nawet nieprawidłowości w układzie hormonalnym, nie mówiąc o setkach innych przyczyn schorzeń, detoksykacji organizmu, najczęściej kompleksowej detoksykacji, TO w 100% NATUROTERAPIA, do badań której (i opisu jej działania) używamy nowoczesnej aparatury do metody Voll’a .

Jeden nośnik nadaje się do wykorzystania tylko przez jedną osobę – zbiera obciążenia emocjonalne, blokery energetyczne, stres… nie powinno się go przekazać dalej nikomu innemu.

Nośniki informacji holograficznej to naturoterapia, naturalna profilaktyka prozdrowotna, opakowane przez nas w wodoodporny plastik.

Oddziaływają naturalnie na ciało holograficzne człowieka, na aurę. Nie ma w nośnikach informacji holograficznych  bezpośredniego  oddziaływania na ciało, na organizm.

Kryształy i diamenty mają naturalną moc uzdrawiania. Pobierają i przechowują holograficzne  (czyli 3D) wibracje zdrowia natury, można je programować, m.in. wibracjami esencji kwiatowych /zdrowia natury. Mają tylko naturalny pozytywny holistyczny wpływ na aurę, na energię osoby, podnoszą poziom energii, odblokowują czakramy, energetyzują komórki i narządy, pośrednio silnie wzmacniają system immunologiczny.

W książce Choa Kok Sui „Praniczne uzdrawianie kryształami”, PWN 1998 (i wielu innych podobnych pozycjach), można przeczytać o mocy uzdrawiania kryształów, ich wzmacniania w określonych kierunkach terapeutycznych, czyli oczyszczanie aury i energetyzacja…,  stabilizacja energii pranicznej,  praniczne uzdrawianie kolorami, praniczne uzdrawianie kryształami…, badanie aury, metoda Boskiego cudownego uzdrawiania, etc.

My „nie leczymy” – nie ma takich terminów w naszej komunikacji. Nie działamy na ciało! Informacyjne nośniki czy kryształy stymulują aurę człowieka. To pozytywne działanie kryształów można dodatkowo wzmacniać pozytywnym myśleniem, a nawet ukierunkowywać na rozwiązywanie problemów zdrowotnych, przez wzmacnianie energii, odblokowanie kanałów energetycznych. Nowoczesną elektroniką można to działanie zbadać, m.in.  aparaturą do metody Voll’a, którą się posługujemy.

Naturalna metoda

Nasza metoda jest naturalna do tego stopnia, że negatywne nastawienie
osoby badanej EAV powoduje niemożność diagnozowania tej osoby
i żadna naturoterapia holograficzna nie będzie oddziaływać
na aurę tej osoby.

Nasze naturoterapie i ich skuteczność – nie mają wyjaśnienia ani naukowego potwierdzenia w świetle powszechnej wiedzy medycyny akademickiej – o czym poinformował nas Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – i nie mogą mieć w świetle medycyny akademickiej właściwości i funkcji, które opisywaliśmy.

Pragniemy aby każdy potencjalny Klient to dobrze zrozumiał i nie był w błędzie.

Korygujemy treść naszych stron www, albowiem: w/w Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych (…)…. uznał, że wprowadzaliśmy w błąd. …, nie mając potwierdzenia skuteczności naszych terapii w badaniach medycznych. Wg medycyny akademickiej choroby autoimmunologiczne czy SM są „nieuleczalne”.

Wg nas – można metodą dr R. Voll’a prawidłowo zdiagnozować ich przyczyny i usunąć je nieinwazyjnie naturoterapią holistyczną, m.in. odpowiednio dobranymi i zaprogramowanymi kryształami – ustąpią objawy i nieprawidłowości, naturoterapia może być skuteczna (mamy wiele udokumentowanych takich przypadków), choć nie w każdym przypadku, jednak nie ma na to naukowego potwierdzenia w medycynie akademickiej.

Nie da się naukowo, tj. wg medycyny akademickiej wytłumaczyć skuteczności naszych NATUROTERAPII, DZIAŁAJA NA AURĘ, CIAŁO HOLOGRAFICZNE… niemniej można to zrobić wykonując np. zdjęcie aury – ciała holograficznego, energetycznego.

aura

Nasza naturoterapia (i medycyna informacyjna) oddziaływuje na ciało holograficzne, na aurę, nie na ciało fizyczne. Badamy to precyzyjnie aparaturą do metody dr R. Voll’a (elektronika i fizyka w medycynie).

Nośniki informacji holograficznej, zaprogramowane holistycznie przez Instytut im dr R.Volla w Krakowie. Ultranowoczesne skuteczne narzędzie terapeutyczne Instytutu. Gwarancja skuteczności terapii – medycyna informacyjna i detoksykacyjna, fizyka w medycynie.

Ultranowoczesna, kompleksowa, szybka (2-8 tygodni)  detoksykacja /oczyszczanie organizmu z toksyn wszelkiego pochodzenia.

Detox complex: => odkwaszenie organizmu, usunięcie toksyn i neurotoksyn /wszelkich/, toksyn pasożytów, wirusów i grzybów, pleśni, glutenukazeiny, kazomorfiny, chemicznych, metali ciężkich i toksycznych (aluminium), detox tkanki mezynchymalnej (łącznej) i układu limfatycznego, rozbijanie ognisk zakaźnych w organizmie, stymulowanie poprawy działania układu immunologicznego. Także stymulowanie usuwania pleśni i grzybów, paciorkowców i gronkowców i ich toksyn i wszelkich neurotoksyn,  naprowadzanie układu immunologicznego na bakterie, wirusy, grzyby i pierwotniaki – CELEM ICH USUNIĘCIA. Naprawa DNA, detox kory mózgowej, usuwanie wirusów i toksyn z genomu. Skuteczna profilaktyka przeciwnowotworowa i profilaktyka schorzeń układu krążenia, poprawa pamięci i koncentracji.

Fotografia kirlianowska – dowody

DETOX COMPLEX holograficzny-1
DETOX COMPLEX holograficzny-2
DETOX COMPLEX holograficzny-3

Biorezonans Pasywny

Terapia biorezonansowa (BRT) wykorzystuje oddziaływanie pól elektrycznych i magnetycznych na żywe organizmy w celu ukierunkowania ich stymulacji. Dzięki tej metodzie można regulować energię w organizmie i wspomagać terapię wielu schorzeń poprzez doprowadzenie do wyrównania pracy narządów. W terapii BRT wykorzystywane są  własne drgania elektromagnetyczne (biosygnały), występujące w organizmie i wokół człowieka.

Twórcami terapii biorezonansowej byli lekarz Franz Morell (1921 -1990) oraz inżynier elektryk Erich Rasche(ur. 1947r.). Jej zadaniem jest przekształcanie nieprawidłowych, magnetycznych wibracji w organizmie tak, aby pobudzić ich uruchomienie mechanizmów obronnych.  Swoją metodę nazwali terapiąMORA (nazwa pochodzi z połączenia dwóch pierwszych liter nazwisk twórców).  Z czasem, nazwy  terapia biorezonansowa zaczęto używać do określania innych terapii wykorzystujących leczniczą stymulację elektromagnetyczną w celu wywoływania rezonansu organizmu.

Większość schorzeń wynika z zaburzeń przepływu energii w organizmie. Są one spowodowane różnymi czynnikami, na przykład przeciążeniem, przemęczeniem, obciążeniem drobnoustrojami chorobotwórczymi, stanami zapalnymi. Terapia biorezonansowa ma na celu dostarczenie drgań o odpowiedniej częstotliwości, które wpływają na wyciszenie tych zaburzeń. Terapia biorezonansowa wykazuje dużą skuteczność w terapii następujących schorzeń:

 • Osłabienie pracy układu odpornościowego,
 • Zaburzenia przemiany materii i krążenia
 • Schorzenia neurologiczne,
 • Reumatyzm,
 • Zapalenie stawów, kręgosłupa,
 • Zaburzenia psychosomatyczne i nerwicowe,
 • Trudno gojące się rany i wrzody,
 • Zespoły bólowe różnego pochodzenia,
 • Bezsenność,
 • Choroby układu oddechowego,
 • Choroby przewodu pokarmowego,
 • Schorzenia ginekologiczne i urologiczne (niepłodność),
 • Wspomaganie rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych.

Terapia biorezonansowa z powodzeniem może być stosowana profilaktycznie, gdyż wpływa na podniesienie odporności i wydolności organizmu, czego efektem jest zmniejszona podatność na infekcje.

Przeciwwskazania:

 • pacjenci zrozrusznikiem serca.

Biorezonans Egzogenny

Jest to terapia częstotliwościowo-rezonansowa w kierunku grzybic, wirusów, zakażeń bakteryjnych, pierwotniaków i pasożytów. Opiera się ona na fakcie, że każda forma życia, a także każdy narząd ludzkiego organizmu,  posiada swój własny, niepowtarzalny zakres częstotliwości. W przypadku rozwoju procesu patologicznego, właściwe częstotliwości narządów zostają zakłócone – powstają patologiczne drgania elektromagnetyczne. Każdy patogen, jako ciało fizyczne, ma swoją częstotliwość rezonansową, która go niszczy albo przynajmniej unieszkodliwia.

Terapia biorezonansowa polega na usunięciu pasożytów przy pomocy odpowiednio dobranych fal elektromagnetycznych, przepływających przez organizm. Podczas traktowania patogenów odpowiednimi częstotliwościami ich błony komórkowe są wprowadzane w rezonans i po pewnym czasie ulegają uszkodzeniu.

Mówiąc obrazowo zadaniem takiej terapii jest doprowadzenie do deaktywacji grzybów, wirusów, bakterii, pierwotniaków, helmintów poprzez emisję specyficznych częstotliwości, i zapewnienie wydalenia powstałych w efekcie ich śmierci toksyn, bez szkody dla organizmu. Wszystkie te zmiany w końcowym efekcie prowadzą do usunięcia czynników chorobotwórczych.

Przeciwwskazania:

 • pacjenci z rozrusznikiem serca

O terapii

BRT Stymulator Homeostazy ENERGY NOMA MEDICA LTD to główne narzędzie biorezonansowe i indukcyjne w gabinetach Noma Medica Volla.

brt

UMOŻLIWIA REALIZACJĘ SZYBKIEJ I SKUTECZNEJ, KOMPLEKSOWEJ TERAPII  ZAPPINGOWEJ, BIOREZONANSOWEJ ORAZ INDUKCYJNEJ    => Z GWARANCJĄ JEJ  SKUTECZNOŚCI. 
MULTI-FUNKCYJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ:  Szybki, skuteczny zapper (usuwanie patogenów), stymulator homeostazy, BRT – funkcja biorezonansu pasywnego Mora, naprawa DNA, detox kory mózgowej (wyznacza górne parametry homeostazy organizmu), rozbijanie ognisk zakaźnych, czyszczenie krwi – terapia Backa, energetyzacja organizmu i dziesiątki innych w jednym.

WG NAS – NAJSKUTECZNIEJSZE NARZĘDZIE TEGO TYPU NA ŚWIECIE.  NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWE I WSZECHSTRONNE. NAJSZYBSZE. 
I JEDYNE… NAPRAWDĘ SKUTECZNE.

Multifunkcyjne urządzenie

MULTIFUNKCYJNE URZĄDZENIE BIOREZONANSOWE BRT I INDUKCYJNE (generuje także pole magnetyczne o wysokiej precyzji):

 1. ROZBIJA SZYBKO OGNISKA ZAKAŹNE  w organizmie, włącznie z tkanką glejową i mięśniami (ok. 2-3  godziny), zastępując dziesiątki drenów =  RADYKALNIE SKRACA KAŻDĄ TERAPIĘ! Bez skutków ubocznych, poza naturalną intoksykacją (toksyny i neurotoksyny z rozpadu patogenów).
 2. USUWA => SZYBKO I SKUTECZNIE WSZELKIE PATOGENY (w czasie kilku godzin są usuwane całe grupy patogenów): wirusy, bakterie, pierwotniaki, pleśnie i grzyby, robaki obłe i płaskie. Także  wszystkie ich postacie stadialne. Włącznie z przywrami wątrobowymi i krwi, wszystkimi robakami obłymi, borrelią w tkankach twardych i miękkich (przyczyna m.in. SM, RZS i in.), aspergillusem niger, HCV i in.
  Zmiany częstotliwości rezonansowych patogenów w organizmach nie wpływają na skuteczność urządzenia!
  Raz w roku aktualizujemy oprogramowanie urządzenia.
 3. CZYŚCI KREW z pleśni i grzybów, wirusów, bakterii, patogenów i ich jaj, larw, etc. (terapia Becka) – w aktualnym i czynnym paśmie częstotliwości rezonansowych (pochodna częstotliwości Schumanna). Terapia niezbędna przy usuwaniu borrelii, HCV, HPV, HIV, EBV i in.
 4. NEUTRALIZUJE DRGANIA I FALE  PATOLOGICZNE W ORGANIZMIE (BRT).
 5. ENERGETYZUJE ORGANIZM, stymuluje siły witalne. Włącznie z generowaniem bazowej częstotliwości rezonansowej Ziemi.
 6. NAPRAWIA DNA, także usuwa toksyny i wirusy z genomu.
 7. Detoksykuje tarczycę, rozbija komórki nowotworowe, STYMULUJE usunięcie celiakii iNORMALIZACJĘ DZIAŁANIA UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO (przy autoimmunicie /autoagresji – a ma ją dziś prawie  każdy po 40-tym roku życia, wg statystyk Instytutu).
 8. Wsparcie terapii elektroenergetycznej dzięki  wbudowanej cewce magnetycznej wysokiej jakości => GENERUJE POLE MAGNETYCZNE, dla którego nie ma barier w postaci tkanek twardych czy cyst. UMOŻLIWIA NAWET SKUTECZNE TERAPIE W OGÓLE BEZ PRZEWODÓW  I ELEKTROD.
 9. BEZPIECZNE. Badania bezpieczeństwa, CE, zasilacz w standardzie medycznym TUV!. Setki testów bezpieczeństwa. Setki pacjentów korzystają każdego miesiąca z urządzenia w gabinecie Noma Medica Volla w Krakowie.
 10. Urządzenie pozwala szybko stworzyć pożądany przez Ciebie dowolny i skuteczny program, wg Twoich potrzeb (Twoich bliskich czy pacjentów). Dla realizujących usługi terapeutyczne – LICENCJONOWANY PROGRAM DO SAMODZIELNEGO TWORZENIA WŁASNYCH NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH PROGRAMÓW BIOREZONANSOWYCH I INDUKCYJNYCH (minimalne wymagania sprzętowe). Udostępniamy światową wiedzę w tym przedmiocie.

Skuteczna terapia

Dla Wszystkich szukających skutecznej terapii => umożliwia skuteczne terapie  nawet bez zaawansowanej diagnostyki metodą dr R.Volla czy Vega Testu obciążeniowego, w połączeniu z nośnikami informacji holograficznej Instytutu (kompletna detoksykacja organizmu)…

SZYBKO… Kilka sesji z reguły wystarcza do usunięcia wszelkich grup patogenów i realizacji wielu innych nie osiągalnych dotąd funkcji (jak rozbicie ognisk zakaźnych, naprawa DNA, detox kory mózgowej).
Usuwa jednocześnie całe grupy patogenów, włącznie z borrelią (w tkankach twardych: kościach, kręgosłupie i stawach), przywrami, aspergillusem niger, paciorkowcami, HCV i in..  Regularnie stosowany, w czasie kilku -kilkunastu sesji pomaga także trwale rozbić i usunąć cysty /torbiele.
Usuwane patogeny i ich grupy (wykaz):

 • pierwotniaki
 • glony
 • pleśnie i grzyby (w tym mucor, aspergillus niger i in.)
 • bakterie (w tym borrelia, chlamydia, enterobakterie, helicobacter pylori, mycoplazma, paciorkowce i gronkowce, pseudomonas i in.)
 • wirusy (także HPV, HBV, HCV, EBV, HSV, HIV, wirusy w genomie/DNA i in.)
 • pasożyty obłe (włosogłówka, glista ludzka, toxocara, owsiki, węgorek i in.)
 • pasożyty płaskie: przywry (wątrobowa, jelitowa, krwi), tasiemce i in.
brt2

Przeciwwskazania:

 1. ciąża (bezwzględny zakaz dotyczy pierwszego trymestru)
 2. rozrusznik serca
 3. niewydolność układu limfatycznego (udrożniamy go szybko nośnikiem informacji holograficznej)
 4. małe dzieci do momentu, w którym mogą komunikować odczucia (ok. 2 lata)  (choć w Medica Volla rekomendujemy niekiedy stosowanie Stymulatora u dzieci nawet kilkumiesięcznych).
 5. w zakresie stosowania indukcji (pola magnetycznego) – przeciwwskazaniem są ferrytowe(żelazne) elementy w ciele (nie dotyczy tytanowych implantów, tytanowych śrub i in. => można stosować)

O terapii

Skuteczne leczenie zmiennym polem magnetycznym niskiej częstotliwości, urządzeniem MagnetON w NOMA MEDICA VOLLA.

LECZENIE – REHABILITACJA – PROFILAKTYKA

SKUTECZNOŚĆ NA NAJWYŻSZYM ŚWIATOWYM POZIOMIE. MEDYCYNA XXII WIEKU !!!

Naukowo udowodniona skuteczność Magnetoterapii dla ponad 50 schorzeń, efekty lecznicze:

 • przeciwbólowe (analgetyczne) i przeciwzapalne,
 • miorelaksacyjne (rozluźniające spazmy)
 • przeciwobrzękowe
 • przeciwreumatyczne
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze dotlenienie oraz odżywienie tkanek i narządów
 • detoksykacyjne – usuwanie substancji szkodliwych, metabolitów i toksyn
 • gojące i regeneracyjne
 • neutralizacja autoagresji i wzmocnienie systemu immunologicznego, a tym samym  poprawia odporność wobec toksycznych przyczyn schorzeń cywilizacyjnych

Działanie magnetoterapii:

 • uśmierza bóle układu ruchowego, przy stanach degeneracyjnych, zapalnych i pourazowych, wspomaga proces gojenia i regeneracji,
 • poprawia wymianę metaboliczną w tkankach u chorych na cukrzycę,
 • przewlekłe zapalenia tkanek i organów, łagodzi ból i wspomaga gojące procesy regeneracyjne
 • w artretyzmie stawów – przy zmianach degeneracyjnych tkanek stawowych – kości, chrząstek i wiązadeł, łagodzi ból i stymuluje lepszą ruchliwość kręgosłupa przy artretyzmie kręgosłupa(zmiany zwyrodnieniowe kręgów i dysków kręgowych z ewentualnym uciskiem nerwu korzeniowego),
 • łagodzi  bóle stawów i torebki stawowej przy ich zmianach morfologicznych w wyniku procesów degeneracyjnych i zapalnych, przyspiesza regenerację,
 • łagodzi ostre bóle kręgosłupa wynikające z degeneracyjnych procesów zapalnych oraz przy nadmiernym wysiłku, niezwykłej aktywności ruchowej oraz przechłodzeniu, pozwala osiągnąć lepszą ruchliwość i umożliwia szybszą rehabilitację ruchową,
 • przyspiesza regenerację, łagodzi ból i pomaga usunąć ucisk przewlekły nerwów oraz ucisk nerwów korzeniowych, przy ischias  (postrzał, lumbago) 
 • neutralizuje zapalne schorzenia, stosujemy skutecznie terapię przy artretyzmie stawów,artretyzmie reumatycznym, kręgosłupa, dnie moczanowej, łuszczycy,
 • przyspiesza rehabilitację i regenerację po operacjach, wszczepieniu implantów i protez, skraca rekonwalescencję, łagodzi ból, a poprawiając działanie układu krążenia, wpływa na szybsze wypłukiwanie metabolitów i toksyn (detoksykacja), które hamują proces gojenia,
 • wyraźnie wspomaga i przyśpiesza gojenie złamań, wspomaga wytwarzanie nowych i odnawianie uszkodzonych tkanek,
 • przy tzw. łokciu tenisowym – łagodzi ból i wspomaga procesy gojenia i rehabilitację stanów zapalnych ścięgien i przyczepów, w stanach przewlekłych i niedostatecznej rekonwalescencji,
 • w przypadku zapalenia prostaty – ma działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, prowadzi do normalizacji funkcji prostaty przy  nie złośliwym przeroście i stanach zapalnych gruczołu prostaty, 
 • przy ischemie kończyn (niedokrwistość kończyn) magnetoterapia impulsowa niskiej częstotliwości umożliwia dylatację drobnych naczyń włosowatych, kapilarów, zdecydowanie  poprawia przepływ utlenionej krwi w całym organizmie, narządach i tkankach, także przy uszkodzeniu naczyń krwionośnych kończyn (zmiany arteriosklerotyczne i in.), które prowadzą do niedotlenienia i niedożywienia mięśni i tkanek,
 • magnetoterapię stosuje się też skutecznie w astmie oskrzelowej, osteoporozie, przy szumach usznych, zaburzeniach słyszenia (tinitus), dysfunkcji ucha środkowego w wyniku naczyniowych zmian ischemicznych,  stymuluje  dotlenienie i odżywienie narządu, neutralizację patologii, ograniczenia dalszych trwałych zmian degeneracyjnych,
 •  przy tzw. stopie cukrzycowej – łagodzi ból oraz poprawia przepływ krwi w tkankach  (w wyniku cukrzycy rozwija się neuropatia cukrzycowa i uszkodzenie drobnych naczyń krwionośnych,  wyraźne pogorszenie warunków dobrego zaopatrywania tkanek w tlen i substancje odżywcze. Następuje gromadzenie kwaśnych metabolitów w tkankach i dalsze pogorszenie stanu. Efektem są zmiany degeneracyjne w tkankach, często prowadzące do owrzodzenia podudzi i amputacji),
 • przy lekkiej dysfunkcji mózgowej dzieci i dorosłych, od zaburzeń ruchu  przez zaburzenia koncentracji, nauczania itd. u dzieci, po zaburzenia krążenia mózgowego u osób dorosłych i niedotlenienie oraz niedożywienie tkanek w następstwie ischemii, obciążenia toksynami, autoagresji;
 • w parodontozie /zapaleniu przyzębia – magnetoterapia prowadzi do poprawy procesów gojenia, likwidacji obrzęku, efektu przeciwzapalnego oraz złagodzenia bólu;
 • przy zmęczeniu mięśniowym, w rehabilitacji i regeneracji organizmu – następuje  złagodzenie bólu i stworzenie warunków metabolicznych do przyspieszenia regeneracji mięśni i tkanek,
 • relaksacja układu krążenia i układu nerwowego.

Magnetoterapia nie ma skutków ubocznych, jest skuteczna. Może stanowić samodzielną metodę lub – jak w przypadku NOMA MEDICA VOLLA  – jest elementem kompleksowej, wielokierunkowej, bezpiecznej, skutecznej terapii.

Jak działa Magnetoterapia

Jak działa Magnetoterapia polem niskiej częstotliwości

Pole magnetyczne działa na wszystkie komórki żywe ciała. Porządkuje w atomach elektrony, a w komórkach u człowieka poprawia przenikalność  błon komórkowych (hiperpolaryzacja błony komórkowej) i przyśpiesza wymianę jonów czyli poprawia przemianę materii w komórce. Dodatkowo zwiększając odżywienie komórki stymuluje mitochondria i co za tym idzie, zmienia przekaz mitochondrialny komórek w tkankach (mitochondria są odpowiedzialne za życie i namnażanie komórek), oraz przywraca prawidłową częstotliwość pracy komórek.

Poprawione ukrwienie w komórce podczas działania pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu. Przenika przez wszystkie tkanki równomiernie.

Działa wieloukładowo.

Na Świecie zaleca się dziś stosowanie magnetoterapii w chorobach przewlekłych autoagresyjnych (autoimmunologicznych), w neurologii chorobach demielinizacyjnych i dysfunkcyjności  oraz obciążeń toksycznych układów nerwowych, bólach fantomowych, nieprawidłowościach metabolicznych, przy cukrzycy i jej powikłaniach, hipercholesterolemii, dnie moczanowej, chorobach wątroby, chorobach żył, niewydolności żylnej miażdżycy, żylakach nieoperacyjnych czy tętniakach w obrębie jamy brzusznej, okulistyce (zapalenie twardówki, zapalenie błony naczyniowej (bez podłoża gruźlicy i kiły, wirusowego), odwarstwienie naczyniówki, oddzielenie się ciała szklistego i męty ciała szklistego, odwarstwienie siatkówki pierwotne i wtórne (ze szczególnym  wskazaniem osób krótkowzrocznych i z nadciśnieniem tętniczym), przy zaniku nerwu wzrokowego oraz zapaleniach nerwu wzrokowego, w  stomatologii do leczenia chorób przyzębia, po implantacji, przy urazach i  zapaleniu nerwu trójdzielnego, rozległe stanach zapalnych z naciekami ropnymi.

Magnetoterapię pulsacyjnym zmiennym polem magnetycznym stosuje się także dziś w dolegliwościachkardiologicznych (nie aplikować bezpośrednio na serce!), np. migotanie przedsionków, niestabilne nadciśnienie tętnicze.  Aplikowane 48 h po operacjach wspomaga regenerację tkanek, zapobiega tworzeniu się zrostów, bliznowców, stanów zapalnych, przyspiesza gojenie o ok. 50%, znosi dolegliwości bólowe.

Spowalnia  rozwój chorób demielinizacyjnych, jak SM, Parkinson i Alzheimer.

Magnetoterapia – Tabela przeważających efektów leczniczych według częstotliwości –wg firmy BIOMAG  www.biomag.pl:

magnetoterapia

[/vc_nested_tab][vc_nested_tab title=”Stosowanie magnetoterapii” tab_id=”magnetoterapia-stosowanie”]

Magnetoterapię ustala się indywidualnie w stosunku do każdego pacjenta.

Przy  krótkotrwałych dolegliwościach zalecana liczba aplikacji to od 20 do 30, minimalnie 10.

W przypadku stanów przewlekłych i degeneracyjnych, uszkodzeniu narządów, wymagana jest wielokrotna aplikacja i kilka cykli.

Aplikacje zazwyczaj prowadzone  są raz lub dwa (2) razy dziennie, w cięższych przypadkach aplikacja może być przeprowadzana nawet wielokrotnie, przy zachowaniu zalecanego odstępu 6 godzin.

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA: czynny proces nowotworowy, przeszczepy, toczeń wieloukładowy, twardzina, czynna gruźlica, krwotoki i otwarte rany, sepsa, stymulator mózgu, kardiowerter, pompa insulinowa, więcej niż 30letnie implanty z ferromagnetyków, użyte do łączenia kości).  Nie należy stosować w przypadku silnych i nagłych bólów brzucha oraz doraźnych bólów przy podejrzeniu zawału serca – aby nie słumić klinicznych objawów, co może prowadzić do utrudnienia wczesnej diagnostyki doraźnego schorzenia.

Dla ustalenia optymalnej terapii i aplikacji należy znać przyczynę dolegliwości  -zalecamy wykonanie  badania EAV wg metody dr. R. VollaZob. opis badania 

Opinie

Magnetoterapię stosuję od kilku tygodni, choć pierwsze zmiany zauważyłem już
po kilku dniach. Poprawił się stan samopoczucia, lepiej sypiam, unormowało
się ciśnienie krwi. Od wielu lat choruję na cukrzycę, jednak dopiero dzięki
magnetoterapii mogę normalnie funkcjonować, bez wcześniej odczuwanego
dyskomfortu i ciągłych leków.

— Pan Włodzimierz, Będzin

Terapię stosuję na bóle reumatyczne. Najpierw diagnosta przeprowadził
badania, a następnie na bazie ich wyników rozplanował
poszczególne cykle stosowania Magnetonu. Bardzo chwalę sobie
zarówno metodę leczenia, jak i ciągłą pomoc jaką otrzymuję ze strony
diagnostów Miasta Kobiet. Mimo że urządzenie nie było tanie, nie
żałuję tej inwestycji ze względu na odczuwalne, korzystne zmiany w stanie
zdrowia, jak i pełną opiekę terapeutyczną, dzięki której terapia jest
na pewno skuteczniejsza.

— Pani Kazimiera z mężem Zbigniewem, Kraków

Magneterapię stosuje cała moja rodzina. Używamy urządzenia by zwalczyć
pasożyty i wirusy oraz wzmocnić odporność. Mąż zmagał się z grzybicą,
dopiero zastosowana terapia rozpisana przez diagnostę Miasta Kobiet pomogła
zwalczyć tę dolegliwość. Sama stosuję terapię na zaburzenia lękowe i stany
depresyjne – pierwsze pozytywne skutki zaczęłam odczuwać po ok. 2
tygodniach stosowania. Czuję się teraz zdecydowanie lepiej, mam
więcej energii i sił do działania. Stosujemy regularnie sole himalajskie,
aby zapewnić organizmowi stały dostęp do minerałów. Jesteśmy bardzo
zadowoleni ze wszystkich otrzymanych od Instytutu dóbr oraz szczerze
chwalimy kompetencje i pomoc niesioną przez diagnostów.

— Pani Barbara, Przemyśl

Dzięki Magentonowi zniknął odwieczny problem z obrzękiem nóg i łydek.
Na efekty musiałam czekać zaledwie tydzień. Pozbyłam się bólu oraz
efektu puchnięcia nóg. Dzięki terapii zwiększyła się przemiana
materii, mój metabolizm jest zdecydowanie lepszy, udało mi się też
schudnąć. Polecam Miasto Kobiet oraz pracujących tam diagnostów ze
względu na pomoc, jaką niosą nawet najbardziej wymagającym i
schorowanym pacjentom.

Serum zdrowia natury

Program wysokoenergetycznego odżywiania komórkowego Instytutu Badawczo-Rozwojowego im. dr R. Voll’a w Krakowie

Fakt (!): w dzisiejszym świecie większość ludzi jest niedożywiona na poziomie komórkowym. Z analizy ponad dwóch tysięcy badań elektrodermalnych EAV/EDT  Instytutu, wykonanych metodą dr R.Volla i dr H.Schimmela w latach 2011-12 do 2013-07 wynika, iż statystycznie 95% ludzi w Polsce jest zakwaszonych, mają od 5 do kilkudziesięciu infekcji pasożytniczych, w tym pleśnie i grzyby oraz pasożyty obłe (włosogłówka i glisty) i płaskie (tasiemce, przywry) w jelitach, kumulację glutenu (ok 60% cierpiących na różne poważniejsze schorzenia ma już celiakię), degradującego kosmki jelitowe, co prowadzi do drastycznego ograniczenia poprawnego przyswajania witamin i minerałów. Konsekwencją jest niedożywienie organizmu. Tak u dzieci, jak i osób dorosłych.
Mimo starań pacjentów o jak najlepsze pożywienie…

Naszą odpowiedzią na ten problem społeczny jest – realizowany w gabinetach  MEDICA VOLLA  – wielonarzędziowy, kompleksowy PROGRAM WYSOKOENERGETYCZNEGO ODŻYWIANIA KOMÓRKOWEGO INSTYTUTU:

 1. Kompleksowa holograficzna i kwantowa detoksykacja organizmu, w tym jelit, stymulacja usunięcia glutenu i innych toksyn wszelkiego pochodzenia, naprawa DNA, kasowanie drgań patologicznych w organizmie (BRT)
 2. Usunięcie elektroniczne – biorezonansowe i elektromagnetyczne pasożytów obłych i płaskich ich toksyn oraz  szkodliwych obciążeń mikrobiologicznych (pleśnie i grzyby w organizmie, w tym w jelitach, agresywne pierwotniaki, bakterie i wirusy); przywrócenie poprawnego działania jelit i wchłaniania, naprawa metabolizmów.
 3. (… i dopiero teraz mają sens:) dodatki wysokoenergetyczne żywnościowe Energy MED BIO GREENS Instytutu – ODŻYWIANIE KOMÓRKOWE, jedyne tej jakości na rynku – czytaj niżej.
  Składniki BIO GREENS są dodatkowo energetyzowane wibracjami wysokoenergetycznymi – holograficznymi promiennikami kwantowymi o niezmiernie wysokiej energii prawoskrętnej, do 10.000 jednostek w skali Bovisa.
 4. Energetyzacja kwantowa organizmu i usuwanie  zakłóceń w biopolu dla lepszego zdrowia – QuantON System Energy MED. System obejmuje każdego naszego pacjenta od dnia 2013-08-27.
 5. Witaminy i minerały holograficzne na nośnikach informacji holograficznej Instytutulub zawieszkach kryształowych. Działają jako kwantowe uzupełnienie niedoborów, zmieniają pozytywnie pole geomorfogenetyczne, poprawiają kondycję organizmu. Polecamy zwłaszcza dzieciom w fazie intensywnego wzrostu, przy nieprawidłowym żywieniu, rekonwalescencji po przebytych chorobach.
 6. Polecamy w trakcie terapii w MEDICA VOLLA i  w okresie rekonwalescencji produkty funkcjonalne (opis funkcjonalności terapeutycznej poniżej) wysokoenergetyczne Instytutu: wodę antyoksydacyjną uzdrowiskową, miody funkcjonalne Instytutu, olej rzepakowy tłoczony na zimno, sól spożywczą himalajską (wykorzystywana także do kąpieli) oraz energetyzowane (narzędziami Instytutu) grzyby chińskie rewitalizujące i energetyzujące: Cordyceps, Reishi (długowieczność…), Mitake, Shiitake

PROGRAM ODŻYWIANIA KOMÓRKOWEGO I  KOMPLEKSOWEJ DETOKSYKACJI ORGANIZMU MEDICA VOLLA:

 • BEZ ZMIANY WŁAŚCIWOŚCI FIZYKO-CHEMICZNYCH PRODUKTÓW,
 • TYLKO POZYTYWNE DZIAŁANIE,
 • BEZ ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH

MEDYCYNA WYSOKOENERGETYCZNA (energia widoczna na zdjęciach GDV Kirliana) – STAROŻYTNA WIEDZA, ESENCJA NATURALNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, stosowana dziś z wykorzystaniem ultranowoczesnej  elektroniki i fizyki  kwantowej, holografii w medycynie.

odzywianie

ESTYMOWANE EFEKTY REGULARNEGO STOSOWANIA PRODUKTÓW FUNKCJONALNYCH Instytutu:
kompletna detoksykacja organizmu, badana precyzyjnie metodą dr R.Volla**, odkwaszenie organizmu***, usunięcie toksyn wszelkiego pochodzenia, złogów, pleśni i grzybów, toksycznych metabolitów z organizmu, odżywienie i wzmocnienie organizmu na poziomie komórkowym,   poprawa samopoczucia i kondycji emocjonalnej i stanu zdrowia, obniżenie ryzyka schorzeń cywilizacyjnych, DŁUGOWIECZNOŚĆ W ZDROWIU,  OPÓŹNIENIE PROCESÓW STARZENIA BIOLOGICZNEGO, a w połączeniu  z QuantON System Energy MED oraz wodą uzdrowiskową antyoksydacyjną – odmłodzenie fizyczne i emocjonalne, energetyzacja organizmu, naprawa DNA.

PRAGNIEMY BYĆ ZDROWI, NIE TYLKO DIAGNOZOWANI.

MEDYCYNA INFORMACYJNA KWANTOWA HOLOGRAFICZNA  I ENERGETYCZNA  to  najskuteczniejsza dziś na Świecie  i najszybsza metoda  skutecznej detoksykacji  organizmu oraz  poprawy stanu zdrowia*.

Energy MED BIO GREENS

PRODUKT w 100% naturalny, w tym 95% BIO 
Jedyny w tym standardzie w Europie!
DLA ODBUDOWY KOMÓREK, ICH OCHRONY, JAKO ŹRÓDŁO BIOENERGII, WSPARCIA PRAWIDŁOWEGO METABOLIZMU KOMÓRKOWEGO, ODKWASZENIA ORGANIZMU

 • Młody jęczmień BIO
 • Młoda pszenica – orkisz BIO
 • Młoda lucerna BIO
 • Moringa
 • Psylium
 • Mielone kiełki brązowego prosa BIO
 • Mielone kiełki Amarantusa BIO
 • BAOBAB BIO
 • Chlorella BIO
 • Spirulina BIO
 • Damiana
 • Maca BIO
 • Minerały schindele
 • Stevia Liście BIO
 • Neem liście

Mieszanka sproszkowana Energy MED BIO GREENS jest bogata w składniki dostarczające naturalne antyutleniacze,  minerały, witaminy, błonnik oraz  enzymy wspomagające utrzymanie  właściwego funkcjonowania  organizmu każdego człowieka, bez względu na wiek i styl żywienia.

Doskonale wspomaga przeciążony organizm i korzystnie wpływa na gospodarkę oksydacyjną oraz odżywianie komórkowe organizmu.  Regularnie stosowany – odkwasza organizm.

Jest produktem wysokoenergetycznym polecanym wg koncepcji dr Roberta Younga.

Wspiera i wzmacnia układ odpornościowy. Idealny w procesie detoksykacji i oczyszczenia organizmu z  pleśni i grzybów, bakterii i pasożytów.

Regularne stosowanie sprzyja opóźnieniu procesów starzenia biologicznego, wyraźnie poprawi wygląd i elastyczność skóry.

 • GMO
 • kazeiny
 • wypełniaczy
 • konserwantów
 • syntetycznych witamin i minerałów
 • cukru
 • glutenu i innych alergenów

Produkt doskonale nadaje się do wykorzystania w codziennej diecie – wymieszany ze zdrową wodą nie gazowaną (najlepiej żywą antyoksydacyjną)  lub naturalnym sokiem warzywnym. Doskonale nadaje się do dresingów i sosów.

 • zawierają wibracje uzdrowiskowe wysokoenergetyczne, stymulują odkwaszenie organizmu, poprawę samopoczucia, poprawę nastroju i optymizmu życiowego, harmonię emocjonalną i równowagę hormonalną, usuwanie lęków,  stanów depresyjnych,
 • stymulowanie kompleksowej detoksykacji organizmu: usunięcie toksyn i neurotoksyn /wszelkich/, toksyn pasożytów, wirusów i grzybów, pleśni, glutenukazeiny, toksyn chemicznych, metali ciężkich i toksycznych (aluminium), stymulowanie poprawy działania układu immunologicznego.
 • stymulowanie usuwania pleśni i grzybów, paciorkowców i gronkowców i ich toksyn i wszelkich neurotoksyn,  naprowadzanie układu immunologicznego na bakterie, wirusy, grzyby i pierwotniaki – CELEM ICH USUNIĘCIA.
 • naprawa DNA, detox kory mózgowej, usuwanie wirusów i toksyn z genomu.
 • witaminy i minerały holograficzne (holograficzna suplementacja, której „nie można przedawkować”, przyjmowane do  organizmu przez ciało holograficzne w postaci czystej wibracji holograficznej);
 • stymulowanie odporności przeciw wirusom, stymulowanie usuwania toksycznych pozostałości po lekach i szczepionkach, stymulowanie usuwania z organizmu pestycydów, pleśni i grzybów,
 • stymulacja poprawy krążenia mózgowego i detoksykacji kory mózgowej,
 • energetyzacja organizmu wibracjami uzdrowiskowymi i holograficzne esencje kwiatowe wg dr Bacha od Instytutu Volla (x170),
 • stymulowanie usuwania z organizmu toksyn środowiskowych i … chemtrails,
 • KOMPLEKSOWA HOLOGRAFICZNA PROFILAKTYKA PRZECIWNOWOTWOROWA I PROFILAKTYKA SCHORZEŃ UKŁADU KRĄŻENIA,  poprawa pamięci i koncentracji.
 • detoksykacja włosów, skóry i paznokci (poprawa struktury i wyglądu), witalność.

* nie są to suplementy diety, ani leki, ani OTC, a naturalne produkty spożywcze o wysokiej energii i holograficznej esencji zdrowia Natury,  energetyczne stymulatory detoksykacji i równowagi w organizmie, „wpisane” programowaniem holistycznym kwantowym w energetyczną strukturę produktów. To  zdrowie Natury, wibracje uzdrowiskowe właściwe dla najsłynniejszych Uzdrowisk na Świecie: Lourdes, Nadana, Nordenau, Tlacote, holograficzne odzwierciedlenie 170 esencji kwiatowych Instytutu R&D im dr R.Volla w Krakowie.
Skuteczne oddziaływanie produktów funkcjonalnych na organizm będzie ograniczone przy:  celiakii,  boreliozie, autoagresji, niektórych najbardziej agresywnych patogenach mikrobiologicznych (wirusy, bakterie, pleśnie i grzyby) i pasożytach  w organizmie, zmianach zwyrodnieniowych i degeneracyjnych, nowotworach. Wykonaj kompleksowe badanie EAV/EDT wg metody dr R.Volla – dowiesz się, czy powyższe ograniczenie dotyczy także Ciebie.  I w jakim zakresie produkty funkcjonalne oddziaływają na Twój organizm. Opis badania znajdziesz poniżej.

** Metoda badań EAV/EDt dr R.Volla i dr H.Schimmela  jest najpewniejszą metodą diagnostyczną na Świecie, daje do 95% pewności diagnostycznej.  Jest  powszechnie stosowane w Europie przez ok. 30.000 lekarzy, w najlepszych klinikach Niemiec, Austrii, Francji.  Metoda ta nie jest uznana oficjalnie  przez medycynę akademicką, ale jest niezwykle SKUTECZNA I PEWNA i  badania metodą dr. R.Volla są refundowanie w Niemczech przez kasy chorych,  jeśli badania medyczne akademickie nie dały rezultatu.   Więcej na www.InstytutVolla.pl

*** Wg światowej klasy naukowca, mikrobiologa, Dr Roberta Younga jest tylko jedna choroba: zakwaszenie, z powodów fizycznych tj. złego odżywiania, nadmiernego konsumowania mięsa, pieczywa,  nabiału kwaśnych napojów,  tytoniu, oraz z powodówemocjonalnych.
Zakwaszenie oznacza zawsze pleśnie i grzyby w organizmie, choroby przewlekłe i nowotwory, (Doktor Robert Young opublikował książkę: „Jedna dolegliwość, jedna choroba i jeden sposób leczenia”.).

Dokładnie ten sam wniosek wypływa z dorobku naukowego i opracowań naukowych prof. Gunthera Enderleina oraz badań medycznych niemieckiej firmy farmaceutycznej SANUM, specjalizującej się w produkcji leków informacyjnych  (medycyna informacyjna) odkwaszających przeciwnowotworowych, przeciwzapalnych, przeciwgrzybicznych.

Zakwaszenie

Zakwaszenie prowadzi do dysbiozy  jelitowej i autoagresji, rozwoju infekcji pleśni i grzybów, także bardzo agresywnych jak aspergillus niger, nowotworów, alergii, kumulacji toksycznych metabolitów, uszkodzenia systemu odpornościowego, tj mózgu, układów nerwowych i systemu endokrynologicznego, a stąd już prosta droga do infekcji wirusowych, bakteryjnych, niedoborów żywieniowych, pasożytów, przewlekłego stresu.
Dobre zdrowie, homeostaza organizmu – jest możliwa tylko przy zachowaniu stałego stanu odkwaszenia organizmu. Krew w naszym organizmie ma pH ok. 7,35. I ma ujemy REDOX -70 mV. Organizm zrobi wszystko, by utrzymać i minimalne pH krwi i pozostałych tkanek organizmu oraz ujemny REDOX, bez którego nie ma równowagi między przemianą materii a energią na poziomie komórek.  Jeśli pH krwi spadnie do 7 – umieramy. I nic nie pomoże.

Wg dr Robert Younga:

Kiedy to wewnętrzne środowisko jest zbyt kwaśne, komórka prawdopodobnie zrobi jedną z dwóch rzeczy. Albo rozpadnie się, zginie i wtedy jej gnijące resztki staną się pożywieniem dla bakterii, które zaczną się rozmnażać produkując swoje własne toksyny. To z kolei oczywiście wpłynie jeszcze bardziej negatywnie na nasze samopoczucie oraz na zdrowe komórki, ponieważ zaczyna przybywać coraz więcej toksyn w naszym ciele. Drugą rzeczą, jaką może zrobić komórka, to pomimo tego toksycznego i kwaśnego środowiska chcąc przeżyć… ponieważ chęć życia jest tak mocna w przyrodzie, że komórki zamiast umierać zaczynają mutować, aby przetrwać w nowych warunkach. Właśnie wtedy wpadamy w zapętlające się koło destrukcji prosto w stronę tragedii. Kiedy to wszystko się dzieje zaczynamy odczuwać niski poziom energii, zmęczenie, kiepskie trawienie czy fatalne samopoczucie ponieważ nasze ciało jest nierozłącznie połączone z umysłem. Zaczynamy wtedy również przybierać na wadze, aby zneutralizować kwasy w ciele. Ponadto nasze myślenie staje się zaćmione, stajemy się nerwowi, zaczynamy częściej popadać w depresję czy miewać lęki. Ciekawą sprawą jest to, że ból w ludzkim ciele zawsze jest połączony z kwasem. Tak naprawdę to nie możesz mieć bólu bez kwasu i kwasu bez bólu. Taka jest ludzka biochemia. I tak… jeśli dzieje się to przez dłuższy czas zaczynają się tworzyć poważniejsze symptomy, które określamy mianem choroby. Kwasy wpływają na nasz układ nerwowy, a nasze mięśnie, stają się bardziej delikatne strukturalnie i zaczynają się rozpadać. Nasz odcień skóry się zmienia, zaczyna się przyspieszony proces starzenia, nasz umysł staje się przymulony, nasze organy stają się słabe. Po prostu czujemy się zmęczeni i tworzymy w sobie choroby.” Niektóre rodzaje pokarmu dają Ci ogromną energię (liście kapusty, brokuły, bogate w chlorofil trawy i liście warzyw), a niektóre po prostu zabierają Ci energię – to właśnie te silnie zakwaszające organizm: mięso, nabiał, piwo, kwaśne napoje, jak Coca-Cola, tytoń.

Wg dr Younga, „Nasze ciało jest jak ‚Bank Energii’. Jeśli Twoja dieta składa się głównie z kurczaków, kanapek i hamburgerów, lub jedzenia z puszki, które jest po prostu martwe energetycznie… (…) to  Twoje ciało zacznie dosłownie wydzierać tą energię z układu nerwowego. Co za tym idzie? Obniżona odporność na stres, depresje… Czujemy się wtedy bardziej nerwowi (…).

Dlatego jednym z głównych celów każdej skutecznej terapii oraz profilaktyki prozdrowotnej jest odkwaszenie organizmu pacjenta i jego edukacja w kierunku: picia wody uzdrowiskowej antyosksydacyjnej odkwaszającej oraz  stosowania właściwej diety pozwalającej utrzymać właściwe pH organizmu.

Medycyna energetyczna

AVATARIAQUA® – tuba stalowa z minerałami i zaprogramowanym kwarcem do produkcji wody żywej, uzdrowiskowej, antyoksydacyjnej, wysoko energetycznej.

UZDROWISKO ZAWSZE POD RĘKĄ…  SANUM PER AQUAM
NATURALNA, EFEKTYWNA TERAPIA HOLISTYCZNA ODMŁADZAJĄCA

MEDYCYNA ENERGETYCZNA, spowalnia proces starzenia…

avatari1
avatari2

Pełny opis   urządzenia:  www.avatariaque.eu

Urządzenie ze stali chirurgicznej z naturalnymi minerałami i kwarcem zaprogramowanym przez Instytut im dr R.Volla w Krakowie.
Zalewasz go wodą i już po godzinie  otrzymujesz wodę o właściwościach uzdrowiskowych,NATURALNYCH antyoksydacyjnych  (do  -200 ORP; im dłużej  w wodzie, tym niższy REDOX i silniejsza antyoksydacja),  wysoko energetyzujących, antystresowych, odkwaszających organizm.

PICIE WODY UZDROWISKOWEJ ANTYOKSYDACYJNEJ TO GŁÓWNY WARUNEK  DŁUGOWIECZNOŚCI W ZDROWIU I OPÓŹNIANIA PROCESU STARZENIA BIOLOGICZNEGO ORGANIZMU (neutralizuje wolne rodniki tlenowe).  Zobacz prezentację: SANUM PER AQUAM

Zdrowie i uroda

AVATARI AQUE®  to ZDROWIE I URODA

* odkwasza organizm, *stymuluje układ odpornościowy, * poprawia wzrok, * czyści i poprawia funkcjonowanie jelit, * działa antystresowo, * poprawia nastrój, * zwiększa witalność i energię życia, *udrażnia kanały energetyczne!* opóźnia procesy starzenia komórek, * spłyca głębokie zmarszczki * zanikają płytkie zmarszczki, * nawilża i ujędrnia skórę, *oczyszcza i odmładza organizm, * wspomaga usuwanie cellulitu, * wspomaga terapie przeciw: alergii, cukrzycy, nadciśnieniu, chorobom skórnym, chorobom układów: trawiennego i naczyniowo-sercowego,

Byłaś /byłeś w Lourdes we Francji? A może w Tlacote w Meksyku lub w Nadana w Indiach, czy choćby w Uzdrowisku Sopot albo Krynicy? Spójrz na tabelę (*badania Instytutu im dr R. Voll’a 2011)  poniżej i wyciągnij wnioski:

AVATARI AQUE® (po 3h) – 200 ORP
Uzdrowisko Sopot – 50 ORP
Uzdrowisko Krynica –  0,3 ORP
Uzdrowisko Lourdes Francja – 400 ORP !
Warszawa Mokotów – woda z kranu  + 335 ORP
Kraków Śródmieście – woda z kranu + 295 ORP
Woda mineralna Żywiec Zdrój + 276 ORP
Woda mineralna Żywiec Zdrój z AVATARI AQUE® (po 3h, butelka 0,5l) –  200 ORP
Woda mineralna Cisowianka + 255 ORP
Woda mineralna Cisowianka z AVATARI AQUE® (po 3h, butelka 0,5l) –  200 ORP

Funkcjonalność holistyczna – wibracje uzdrowiskowe oraz holograficzne odwzorowanie wibracji esencji kwiatowych wg Dr Bacha (medycyna informacyjna) pochodzą od Instytutu im dr R. Voll’a w Krakowie WWW.InstytutVolla.pl

Instytut im dr R. Voll’a jest dysponentem 170 esencji kwiatowych,  pochodzących z najczystszych rejonów Świata.

Zdjęcie Kirliana poniżej (wykonane polaroidem w trakcie kontrolowanego wyładowania atmosferycznego) pokazuje ogromną energię wody z produktem. To mocny dowód jego działania.

Składniki: naturalny granulowany turmalin z kawałkami kwarcu żyłowego z Kopalni Krasków, zaprogramowane holistycznie przez Instytut im dr R.Volla (www.instytutvolla.pl).
Cylinder ze stali chirurgicznej spożywczej ma DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĘ. po 6-10 miesiącach wymieniasz tylko wkład.
Działanie produktu:  ok. 6 – 10 m-cy (naturalne zużycie turmalinu).
Konserwacja:  regularne odkamienianie opisane na  www.avatariaque.eu
Produkt posiada Atest spożywczy PZH i pozytywne badania  na migrację metali i in. w PZH.

DOWÓD DZIAŁANIA /zdjęcia Kirliana i inne
Zdjęcie całego produktu z jego białą, „kosmiczną” ogromną energią.

avatari3

Konserwacja: Raz na dwa tygodnie (lub częściej) zanurz urządzenie na 40 do 60 sekund maksymalnie w 5% roztworze octu, celem usunięcia kamienia i utlenionych składników.  Jeśli korzystasz z bardzo twardej wody, okamienienie stosuj raz w tygodniu lub częściej.

BADANIE ENERGII AVATARIAQUE I WODY

AvatariiAque bez wody

widmo światła – Indygo
energia siły witalne 67%

EMANACJA BIOWITALNOŚCI według skali:
• BSM 110 000 jednostek
• Bovisa 7 000 jednostek

energia siły witalne 97%
EMANACJA BIOWITALNOŚCI według skali:
• BSM 140 000 jednostek 
• Bovisa 8 000 jednostek

AvatariiAque w wodzie po 7 h

BSM – Bovis – Simeneton – Matela
skala 0 – 200 000 jednostek   
• sfery fizycznej (0-10000 jednostek)
• sfery eterycznej (10000 – 13500 jednostek)
• sfery astralnej (13500 – 18000 jednostek)
• strefy mentalnej (18000 – 28000 jednostek)
• sfery przyczynowej (28000 – 34000 jednostek)
• sfery duchowej (34000 – 50000 jednostek)
• sfery czystej istoty duchowej (powyżej 50000)

Czakram na Wawelu 200 000 jednostek BSM

Vilcacora

ENERGETYZOWANA HOLOGRAFICZNYMI PROMIENNIKAMI WYSOKOENERGETYCZNYMI INSTYTUTU VOLLA

Koci pazur (Vilcacora)
Cats Claw – Uncaria Tomentosa – Una de Gato

vilcora

czepota puszysta

Jak  roślina lecznicza stosowana od wieków przez plemiona indiańskie ze względu na swoje właściwości lecznicze.
Tradycyjnie z kory przyrządzany jest wywar lub napar, w celach leczniczych używa się też korzeni, a często również liści. Indianie Ashaninka z Peru używają go w leczeniu astmy, zapalenia dróg moczowych, reumatyzmu i bólów kości, przy gojeniu głębokich ran, po porodzie, wrzodach żołądka, w różnych infekcjach i stanach zapalnych oraz przy leczeniu raka.
Zwiększa odporność organizmu dzięki obecności alkaloidów oksoindolowych pobudzających zwiększanie ilości fagocytów i wykazującą zdolność hamowania agregacji płytek krwi.
Od 1970 roku wiele znanych amerykańskich i europejskich uniwersytetów zajmuje się badaniem właściwości terapeutycznych tej niezwykłej rośliny.

Właściwości :

 • bardzo silnie pobudza układ odpornościowy organizmu i mobilizuje go do walki z chorobą
 • działa przeciwwirusowo, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo
 • łagodzi skutki uboczne radioterapii i chemioterapii
 • wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne
 • działa wspomagająco m.in. w astmie, dolegliwościach układu pokarmowego i schorzeniach stawów
 • wskazana w profilaktyce chorób cywilizacyjnych
 • hamuje procesy destrukcyjne związane ze starzeniem się organizmu
 • leczy wrzody żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka
 • wspomaga przyswajanie mikroelementów i witamin przez organizm
 • pomaga na włókniaki, mięśniaki, przemieszczenie błony śluzowej macicy, schorzenie sutka
 • wspomaga przyswajanie mikroelementów i witamin przez organizm

Wskazania: choroby wirusowe (grypa, opryszczka); choroby bakteryjne (borelioza) obniżona odporność, choroby nowotworowe (wspomagająco); choroby reumatyczne; środek przeciwzapalny na artretyzm (wszystkie rodzaje) oraz bóle mięśni. Wpływa również na układ krwionośny obniżając ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Udowodniono również działanie lecznicze na takie dolegliwości jak: reumatyzm, przerost gruczołu krokowego, półpasiec, alergie, owrzodzenia skóry, kandydozę, grzybice, depresje, nerwicę narządową, zaburzenia miesiączkowania, środowiskowe zatrucia toksynami, astmę, cukrzycę, fibromyalgię, hipoglikemię, trądzik, żylaki, mononukleozę zakaźną.

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, niedokrwistość, hemofilia, ostrozność powinny zachować: osoby zażywające insulinę, hormony, przeciwwskazane przed lub po przeszczepie jakiegokolwiek narządu, szpiku kostnego lub przeszczepu skóry.

Zioła na boreliozę

ENERGETYZOWANY HOLOGRAFICZNYMI PROMIENNIKAMI WYSOKOENERGETYCZNYMI INSTYTUTU VOLLA

Czystek suszony mielony
Cistus Incanus

Czystek Cistus Incanus – krzew o niewielkich rozmiarach, rosnący na glebach bogatych w magnez w krajach Europy południowej.
Jedno z największych źródeł polifenoli, od wielu lat stosowany do zwalczania bakterii i grzybów.
Polifenole są to związki, które neutralizują wolne rodniki, w ten sposób zwiększając odporność organizmu.
Polifenole zawarte w czystku mają działanie antyoksydacyjne (skuteczne w leczeniu miażdżycy, choroby nowotworowej i stanów zapalnych), mają działanie przeciwwirusowe – niszczą wirusy jelitowe, opryszczki, półpaśca, usuwają wolne rodniki i zapobiegają ich tworzeniu, działanie antybiotyczne szczególnie przy boreliozie; wspomagają w zwalczaniu grzybów Candida, wykazują działanie przeciwhistamiowe (zmniejszające reakcje alergiczne).
Działa również przeciw escherichia coli, zwalcza bakterie gram dodatnie i gram ujemne, gronkowiec złocisty oraz helicobacter.

Zio__a_na_boreli_522346b2ec40c

Reishi

ENERGETYZOWANA HOLOGRAFICZNYMI PROMIENNIKAMI WYSOKOENERGETYCZNYMI INSTYTUTU VOLLA

Lakownica Lśniąca „LING ZHI”, „REISHI”

Pochodzenie:

W chińskiej medycynie tradycyjnej grzyb Ling zhi stosowany jest w celach terapeutycznych już od ponad 4.000 lat. Z biegiem czasu metody leczenia rozprzestrzeniły się na terenie całej Azji. Chińska nazwa „ling zhi” lub też „ling chih” oznacza „roślinę nieśmiertelności“ lub „roślinę magiczną“. Słowo „zhi” interpretowane jest również jako boskie zioło lecznicze. Japońskie określenie „Reishi” ma to samo znaczenie.
Około III w. p.n.e. rozwinął się w Chinach kult picia eliksiru nieśmiertelności lub przedłużenia życia. Pewien grzyb o nazwie „chih”, którego sławiono jako składnik tego eliksiru pojawiał się już w pierwszych zapiskach chińskiej alchemii. Była to lakownica lśniąca. Pełnia jej medycznych zastosowań była już w tamtym czasie, tak jak to jest teraz prawie nie do ogarnięcia. Istnieje ponadto drugi, godny uwagi rodzaj lakownicy (Ganoderma lipsiense), a w Chinach i w Japonii występują jeszcze co najmniej trzy dalsze rodzaje lakownicy jako grzyba leczniczego. Jednakże to lakownicy lśniącej przypisuje się bez wątpienia największe znaczenie.

Naturalnym źródłem odżywiania lakownicy lśniącej jest drewno. Grzyb ten rozwija się dobrze na olchach, gruszach, bukach i dębach. Ze względu na swoją twardą, zdrewniałą strukturę nie nadaje się on bezpośrednio do spożycia. Niektórzy mimo to lubią młode owocniki, które jednakże cechują się bardzo gorzkim smakiem.

Istotne składniki:

Istotnymi substancjami występującymi w owocnikach lakownicy lśniącej są polisacharydy, aminokwasy, tłuszcze, alkaloidy, witaminy i minerały ( wśród nich magnez, wapń, cynk, mangan, żelazo, miedź i german). Za wysoce skuteczne uważa się polisacharydy, którym chińscy badacze przypisują działanie hamujące rozwój nowotworowy i stabilizujące układ odpornościowy. Dalszą, istotną grupę materiałów stanowią cykliczne węglowodany, tzw. triterpeny. Zgodnie z istniejącą wiedzą naukową uniemożliwiają one powstawanie uszkodzeń wątroby, obniżają nadciśnienie tętnicze i poziom cukru. W grzybni lakownicy lśniącej znaleziono węglowodany policykliczne, tzw. steryny, a także alkaloidy, wielocukry i ponad 100 różnych triterpenów.

Wybrane przykłady zastosowania, opisane w literaturze fachowej:

W chińskiej medycynie ludowej lakownicę lśniącą stosowano w leczeniu bezsenności, braku sił i apetytu, zapaleniu oskrzeli, astmy i nadciśnienia tętniczego. W ważnym spisie lekarstw  „Pen Tsao Kang Mu“, napisanym w 1578 roku, grzyb ten zalecany jest dla obniżania masy ciała. Autor tej księgi lekarstw,  Li Shih-chen, podaje dalej: „Jedzenie Ling zhi przez dłuższy okres prowadzi do zwiększenia inteligencji i znacznie poprawia pamięć. Lekkość ciała nie kończy się, a lata przedłużają się, zupełnie jak u nieśmiertelnych wróżek.“

W wielu naukowych publikacjach donosi się o skutecznym zastosowaniu lakownicy lśniacej w badaniach klinicznych. Już w latach 70-tych minionego stulecia w chińskich szpitalach leczono u 2.000 pacjentów chroniczne zapalenie oskrzeli i astmę przy pomocy ekstraktu z lakownicy lśniącej. Już po dwóch tygodniach 60-91 % pacjentów wykazywało wyraźną poprawę ich stanu, łącznie ze zwiększeniem apetytu. W innym badaniu 355 pacjentów, cierpiących na wirusowe zapalenie wątroby typu B, otrzymywało regularnie ekstrakt z lakownicy lśniącej.

W 92,4 % przypadków wystąpiła po krótkim czasie pozytywna reakcja na tę formę leczenia. Geng Tao Liu z Chińskiej Akademii Nauk Medycznych w Pekinie leczył swoich pacjentów ekstraktami z lakownicy lśniącej. Po 3-6 miesiącach osiągnięto następujące wyniki: z pośród 173 chorych na sklerodermię 79,1 % przypadków zostało wyleczonych, a z 232 osób z nagłym wypadaniem włosów wyleczono 78,9 % przypadków. W grupie badanych 55 osób cierpiących na chorobę autoagresywną stwierdzono 96,4 % wyleczonych przypadków. Z pośród 84 osób z toczniem rumieniowatym zostało wyleczonych 82,1 % badanych. U 35 osób z tonicznym skurczem mięśnia wyleczono 74,3 %, a u 121 z chroniczną, zwyrodnieniową chorobą mięśni 56,2 % przypadków. Należy również dodać, że działanie lakownicy lśniącej wyraźnie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i obniża ciśnienie krwi.

Praktyczne możliwości zastosowania proszku z lakownicy lśniącej:

 • alergie 6 do 9 g dziennie nadciśnienie tętnicze 3 do 9 g dziennie
 • zapalenie oskrzeli 3 do 9 g dziennie
 • Burnout (wypalenie zawodowe) 3 do 6 g dziennie
 • trudności z zasypianiem do 6 g dziennie
 • zwiększone obciążenie stresem 6 do 9 g dziennie
 • osłabiony układ immunologiczny 3 do 9 g dziennie
 • wypadanie włosów 6 do 9 g dziennie
 • ochrona wątroby 3 do 6 g dziennie
 • wspomaganie układu sercowo-naczyniowego 7 do 9 g dziennie
reishi

Cordyceps

ENERGETYZOWANY HOLOGRAFICZNYMI PROMIENNIKAMI WYSOKOENERGETYCZNYMI INSTYTUTU VOLLA

Maczużnik chiński

Maczużnik chiński lub chiński grzyb gąsiennicy (Cordyceps sinensis) to grzyb z rodziny buławinkowantych, spokrewniony z dobrze znanym, trującym sporyszem czy występującym w Polsce maczużnikiem bojowym.

Grzyb pochodzi z Tybetu, gdzie rośnie na wysokości do 5000 metrów. Dawniej Chińczycy sądzili, że grzyby gąsienicowe to robaki. Dopiero po latach okazało się, że maczużnik chiński atakuje owady – konkretnie gąsienicę motyla Hepialus fabricius. Strzępki grzyba zabijają gąsienicę i wypełniają jej ciało, po czym w górę wyrasta długi, maczugowaty twór, zwany podkładką. To właśnie on dostarcza leku, za który niegdyś Chińczycy płacili cztery razy więcej srebra niż ważył.

Grzyby Cordyceps są bardzo ważne w tradycyjnej medycynie chińskiej. Używany do wzmocnienia Yin i Yang. W szczególności grzyby wspierają funkcjonowanie płuc i układu oddechowego oraz są stosowane dla zdrowego libido i jako suplement diety. Cordyceps oprócz witamin i pierwiastków śladowych maczużnik zawiera bardzo wartościowe aminokwasy oraz polisacharydy.

Liczne badania potwierdziły wszechstronne pozytywne oddziaływanie Cordycepsa na organizm człowieka. W szczególności znane już z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zastosowanie grzyba jako afrodyzjaka (także dla kobiet) lub środka skuteczne zwiększającego wytrzymałość (seksualną) zostało poparte wynikami badania przeprowadzonego na Wydziale Medycznym w Pekinie.

Cordyceps jest stosowany również chętnie przez sportowców doceniających jego niesamowite właściwości polepszania sprawności fizycznej. Chińscy sportowcy olimpijscy od dawna spożywają Cordyceps, by szybko zregenerować się po wysiłku związanym z treningiem oraz by efektywnie polepszyć swoje wyniki w zawodach sportowych.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej maczużnik wykorzystywany jest również w przypadku niedokrwistości. Badania naukowe pracuje od kilku lat ze skutkiem ekstrakt z grzybów, niektóre wyniki potwierdzają stosowanie grzyba. Jednak w praktyce nadal jest używany wyłącznie do leczenia skojarzonego, a nie jako jedyny środek zaradczy.

Zastosowanie:

 • przez sportowców (wyczynowych), do szybkiej regeneracji mięśni,
 • przy zaburzeniach czynności seksualnych (zaburzenia popędu płciowego),
 • przy problemach wytrzymałościowych w depresji.
reishi2

Shii Take

ENERGETYZOWANY HOLOGRAFICZNYMI PROMIENNIKAMI WYSOKOENERGETYCZNYMI INSTYTUTU VOLLA

WITALNY EKSTRAKT Z GRZYBA SHII-TAKE WG PROF. DR LELLEY

Pochodzenie:
Prosukt uzyskiwany jest z owocników twardziaka japońskiego – Shii-take (nazwa japońska), Xiang Gu (nazwa chińska), nazwa naukowa: Lentinula edodes. Chińscy uczeni, a po nich lekarz Who Shui (pochodzący z dynastii Ming) określali grzyba shii-take mianem „eliksiru życia” i „aktywatora krwi”, mając na względzie jego działanie ożywiające i wzmacniające układ odpornościowy. Twardziak japoński znany jest w Chinach od około 2.000 lat, gdzie jest też wysoce ceniony jako przysmak. Shii-take uważany jest za drugi najważniejszy jadalny grzyb uprawny na świecie. Rocznie produkuje się go około 2 milionów ton. Kraje Azji Wschodniej dostarczają około 95 % całej produkcji. Jego smak, nie do pomylenia z żadnym innym i mocny aromat zdobywają uznanie konsumentów. Naturalnym źródłem odżywiania shii-take jest martwe drewno. Grzyb ten rozwija się dobrze na dębach, bukach i na kasztanowcach.

Istotne składniki:
Shii-take zawiera znaczne ilości białka, potasu i cynku. Cynk jest istotnym elementem dla aktywacji układu odpornościowego. Grzyb ten bogaty jest ponadto w polisacharydy, a średnio prawie 14% jego suchej masy stanowią aminokwasy. Do najważniejszych elementów budowy komórek należą kwasy nukleinowe, których twardziak japoński zawiera o wiele więcej od np. zbóż czy ryb. Charakterystyczna jest również duża zawartość ergosterolu, prekursora witaminy D. Już samo spożywanie 20-25g suszonego grzyba Shii-take w zupełności wystarczy, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie dorosłych na witaminę D. W licznych badaniach klinicznych cukier złożony o nazwie lentinan, nienasycony aminokwas eritadenina oraz LEM ( produkt mleczny z grzybni shii-take) uznano jako wyjątkowo skuteczne. Lentinan uznawany jest za efektywną substancję hamującą rozwój nowotworowy, której działanie polega na wzmocnieniu funkcji różnych, wewnątrzpochodnych mechanizmów ochronnych. Eritadenina obniża natomiast poziom cholesterolu we krwi; przyśpiesza proces przekształcania się we krwi lipoproteiny o niskiej gęstości (która sprzyja powstawianiu miażdżycy) w odpowiednią o wysokiej gęstości. LEM zdaniem naukowców hamuje rozwój nowotworowy oraz działa antywirusowo.

Przykłady zastosowania z literatury fachowej:
W naturalnej medycynie ludowej Chin stosuje się twardziaka japońskiego przy przeziębieniach, zapaleniach płuc, stanach osłabienia organizmu, ale również przy rozstrojach żołądkach, alergiach i w celu przeciwdziałania procesom starzenia. Jego tradycyjne zastosowanie w celu opóźnienia procesów starzenia ludzkiego organizmu jest obecnie badane w obszernym projekcie badawczym Chińskiej Akademii Nauk Medycznych w Pekinie. Amerykańscy i chińscy naukowcy stwierdzili interesujące działanie ochronne twardziaka japońskiego w stosunku do grypy. Uzasadnione jest to tworzeniem się interferonu w organizmie, który hamuje rozmnażanie się wirusów grypowych. W wielu klinicznych badaniach wykazano też działanie obniżające poziom cholesterolu. U starszych ludzi wynosił on od 7 do 15 %, u młodych od 6 do 12 %.

Działanie hamujące raka, którym charakteryzuje się twardziak japoński, jest badane od ponad 30 lat. Wykazano, iż lentinan wskutek pobudzenia produkcji interferonu wspiera naturalne mechanizmy obronne ciała. W połączeniu z innymi skutecznymi lekami odpornościowymi  osiągnięto w terapii rakowej tak dobre efekty, iż badacze japońscy zaczęli pisać w swoich publikacjach naukowych o nowej drodze terapii immunologicznej przeciwko rakowi.

W 1992 roku zgłoszono w Stanach Zjednoczonych patent, w którym lentinan został dodany jako aktywna substancja kremu do skóry. Testy kliniczne u 540 badanych dowiodły, że leczenie przy pomocy lentinanu egzem, trądziku, grzybicy stóp, tworzenia się łysiny u mężczyzn i zaczerwieniania nosa wskutek kataru siennego było w 93-100% skuteczne. W jednym z najnowszych sprawozdań japońscy badacze zalecają na próchnicę zażywanie 5g suszonych grzybów shii-take dziennie. Tym sposobem tworzenie się płytki nazębnej może być zmniejszone o około połowę.

Praktyczne możliwości zastosowania Lentinulin®:
Na podstawie informacji dostępnych w literaturze fachowej, w oparciu o doświadczenia medycyny tradycyjnej, opinie lekarzy, uzdrowicieli i osób prywatnych, Shii Take może pomóc przy następujących dolegliwościach:

 • adiuwantowa radio- i chemioterapia (łagodzenie przykrych skutków ubocznych)
 • rekonwalescencja chorych na raka
 • atopowe zapalenie skóry
 • zapalenie stawów
 • przeziębienie, grypa, również zapobiegawczo
 • hipercholesterolemia
 • terapie immunostymulatorami
 • osteoporoza, również zapobiegawczo
Shii Take

Maitake

ENERGETYZOWANY HOLOGRAFICZNYMI PROMIENNIKAMI WYSOKOENERGETYCZNYMI INSTYTUTU VOLLA

WITALNY EKSTRAKT GRZYBOWY Z ŻAGWICY LISTKOWATEJ WG PROF. DR LELLEY

Pochodzenie
Grifolanin® otrzymuje sie z owocników żagwicy listkowatej, nazywanej przez Japończyków Maitake – „grzybem tańczącym“. Jego nazwa naukowa to Grifola frondosa.
Według legend grzybiarze starożytnych Chin i Japonii tańczyli tańce radości znajdując Maitake, ponieważ wiedzieli, że ich zdobycz wartościowsza była niźli złoto. Dochodziło do tego, że każdy trzymał w ścisłej tajemnicy swoje miejsca, gdzie znajdował grzyby, nie zdradzając ich nawet własnym członkom rodziny.

Żagwica listkowata jest grzybem porastającym drewno, który występuje w naturze również na terenie Niemiec. Jego owocniki tworzone są od sierpnia do października. Grzyb ten można znaleźć obok dębów, kasztanów i okazjonalnie przy czerwonych i białych bukach. Uważany jest za pasożyta drzewnego, pomimo iż występuje regularnie na pniakach powalonych drzew jeszcze lata później. Jego owocniki przypominają małe krzaczki pokryte liśćmi i składają się z wielu pojedynczych kapeluszy.

Istotne składniki
Substancjami aktywnymi z medycznego punktu widzenia są przede wszystkim wielocukry, do których należą między innymi te specyficzne jak grifolan i grifolin, a także połączone z metalami proteiny i lektyny. Grzyb ten zawiera stosunkowo dużo nukleotydów, związków chemicznych, które są wyjątkowo ważne do budowy kwasu nukleinowego, elementu składowego jądra komórki. W tłuszczu maitake znajdują się różne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ciekawy jest ergosterin, który wyjaśnia wysoki poziom witaminy D w żagwicy listkowatej. Z Maitake wyizolowano jeden znormalizowany, oczyszczony i powiązany z proteinami polisacharyd. Produkt ten nazywany jest D-frakcją i określany jest jako wyjątkowo skuteczny na raka i na chwilę obecną często też stosowany w Stanach Zjednoczonych przy różnych terapiach.

Wybrane przykłady zastosowania z literatury fachowej
Oprócz licznych efektów, podkreśla się zwłaszcza aktywność antyrakową tego grzyba. Japońscy naukowcy wykazali na myszach laboratoryjnych z nowotworem tkanki łącznej z nowotworem, iż wskutek karmienia proszkiem z żagwicy listkowatej osiągnięto w 86 procentach zahamowanie rozrostu nowotworu. Według tego sprawozdania, działanie to osiągnięto poprzez aktywację makrofag, które biorą udział w wolce obronnej organizmu, oraz poprzez naturalne komórki – zabójcy T. D-frakcja grzyba maitake uznawana jest za wyjątkowo skuteczną w walce z nowotworami. Oprócz aktywacji mikrofag i komórek zabójców może również pobudzić produkcję interlukinu 1 i 2, które w sposób zróżnicowany wspierają system odpornościowy człowieka. Japońskie badania wskazują na to, iż to działanie żagwicy listkowatej, stabilizujące układ odpornościowy, mogłoby być korzystne również przy infekcjach wirusem HIV.

Żagwicę listkowana wykorzystuje się z powodzeniem w USA m.in. w leczeniu raka prostaty i  szyjki macicy. Na chwile obecną daleko ponad 2000 amerykańskich lekarzy przepisuje regularnie ekstrakt z grzyba maitake. W oparciu o istniejące doświadczenia, przypisują oni d-frakcji żagwicy listkowej działania o następującym zakresie:

 • ochrona zdrowych komórek przed chorobami rakowymi
 • pomoc w zapobieganiu przerzutom
 • spowolnienie bądź zatrzymanie rozwoju nowotworu
 • łagodzenie przykrych skutków ubocznych chemioterapii

Japońscy naukowcy opublikowali zaskakujące wyniki: grzyb Maitake powodował w badaniach klinicznych znaczną redukcję masy ciała, nie wpływając na zmianę zwyczajów żywieniowych osób badanych.

Praktyczne możliwości zastosowania ekstraktu Grifolanin
Na podstawie tych informacji, dostępnych w literaturze fachowej, w oparciu o doświadczenia medycyny tradycyjnej, i opinie lekarzy, uzdrowicieli i osób prywatnych, Grifolanin® może pomóc przy następujących dolegliwościach:

 • adiuwantowa radio- i chemioterapia,
 • rekonwalescencja chorych na raka
 • osłabienie układu odpornościowego i zapobiegawczo
 • przed rakiem u grup ryzyka
 • osteoporoza, również zapobiegawczo
 • cukrzyca, typ II
Grifolanin_prosz_5232ef3cefd23

O diecie

Jeśli  stosujesz kolejną „najlepszą dietę”, a masz uszkodzony metabolizm np. białek zwierzęcych i roślinnych – każdy jogurt czy kanapka z szynką à będą dla Ciebie toksyczne i Twój organizm będzie kumulował toksyczne metabolity.  DIETA NIE ZADZIAŁA! ŻADNA! Przy uszkodzonym metabolizmie – z 500 kalorii dostarczonych dziennie, Twój organizm potrafi „przeżyć” biorąc 200 i odkładając 300 kal.  TRUDNO W TO UWIERZYĆ, PRAWDA?!

USZKODZONY METABOLIZM – TO TEŻ PIERWSZY KROK DO OTYŁOŚCI I NADCIŚNIENIA.

Wg badań Instytutu Volla i NOMA MEDICA VOLLA KAŻDA OSOBA POWAŻNIE CHORA MA W JAKIMŚ STOPNIU USZKODZONY METABOLIZM! TAKŻE DZIECI W WIEKU SZKOLNYM. Badamy to precyzyjnie metodą dr R.Volla i naprawiamy nieinwazyjnie holografią w medycynie, bez leków.

Jeśli Twój organizm – zamiast metabolizować – gromadzi pod skórą gluten i gliadynę (bo nie jest w stanie ich ani strawić ani wydalić) lub masz już celiakię – każda pizza czy ciasteczko, czy kromka zwykłego chleba – są dla Ciebie toksyczne, powodują degradację kosmków jelitowych. Z najlepszego jedzenia nie wydobędziesz potrzebnych Ci składników odżywczych, grozi Ci niedobór minerałów i witamin, anemia.
NIETOLERANCJĘ NA GLUTEN MA 30% EUROPEJCZYKÓW… Także małe dzieci! Ty masz? Gluten jest neurotoksyną i „cichym zabójcą”. Kumulowany pod skórą – w obecności paciorkowców i gronkowców powoduje m.in. cellulit, przyczynia się do najcięższych schorzeń.

dr Robert O Young (światowy autorytet):

„W dzisiejszych czasach zdrowie uważane jest za coś tak skomplikowanego, że tylko doktor po latach medycyny jest w stanie Ci pomóc. Niemniej jednak statystyki tych ekspertów są po prostu przerażające. W dzisiejszym społeczeństwie jedna na trzy osoby umiera na raka a co druga na zawal serca!
A przecież są to choroby, których według specjalistów na całym świecie można uniknąć, ponieważ są bezpośrednio związane ze stylem życia i dietą (…)”.

Komórki w naszym ciele są takimi małymi fabrykami energii. Jeśli dostarczysz im to, czego potrzebują, nie tylko stworzysz w swoim ciele poziom energii, o którym nawet nie śniłeś, ale odzyskasz również zdrowie, skrócisz swój sen i osiągniesz wyjątkową jasność umysłu.
Niestety rozchwianie tej delikatnej równowagi biochemicznej w organizmie prowadzi do rozpadu komórek. A kiedy komórka się rozpada staje się pokarmem dla mikroorganizmów, co prowadzi do nadmiernego ich rozmnażania. Wtedy zaczynają fermentować naszą glukozę, nasze białka, tłuszcze – jednym słowem to co miało dawać nam energię. W dodatku, i te organizmy jednocześnie tworzą toksyny i kwaśne środowisko.
(JR- przyczyny) (…) fizyczne lub emocjonalne rozchwianie. To mogą być nasze myśli lub nasze słowa, które wywołują w nas pewne negatywne emocje. To mogą być również  zewnętrzne warunki jak np. kwaśne deszcze, promieniowanie elektromagnetyczne na organizm, zatrute środowisko. To może być również dieta, ponieważ jako społeczeństwo spożywamy znacznie za dużo cukru, co jest głównym problemem u ludzi na całym świecie.  Dodatkowo destruktywne emocje takie jak złość (i stres – przy. JR) – mogą przyczynić się do fizycznego rozchwiania nawet na poziomie komórek.”

Każdy organ w Twoim ciele (…)   wibruje z pewną częstotliwością. Co ciekawe, (…) komórki rakowe wibrują z częstotliwością 40 Megaherców i niżej… wniosek jest taki, że śmierć komórek zaczyna się na granicy poniżej 50 Megaherców.
(…)  Kurczaki i hamburgery, mają 3-5 Megaherców. Z kolei zdrowe organy w ciele– wątroba, serce, mózg, wibrują na poziomie 70 Megaherców, ponieważ takie są ich częstotliwości, kiedy organ jest zdrowy.
Nasze ciało jest jak ‚Bank Energii’. Jeśli Twoja dieta składa się głównie z kurczaków, kanapek i hamburgerów, lub jedzenia z puszki, które jest po prostu martwe energetycznie…  a Twoje ciało potrzebuje 70 Megaherców – to proste pytanie: będziesz tworzył nadmiar czy deficyt energetyczny?
(…) przy deficycie –  Twoje ciało zacznie dosłownie wydzierać tą energię z układu nerwowego. Co za tym idzie? Obniżona odporność na stres, depresje… Czujemy się wtedy bardziej nerwowi. (…)”

A teraz na przeciwległym krańcu (JR, Instytut… Volla): kiełki soi, kiełki rzodkiewki i in., biała kapusta, kapusta pekińska, brokuły, zielona cebulka, świeża papryka, ogórki, spirulina, chlorella, moringa, młody jęczmień, wakame i inne algi morskie ==> to nawet 250-350 Megaherców energii!!!

„(…) za wyjątkiem żołądka i jego płynów, wszystkie komórki, tkanki, organy i systemy ludzkiego organizmu mogą funkcjonować skutecznie jedynie w lekko alkalicznym – zasadowym – otoczeniu.  Natomiast, kiedy jemy hot-dogi i hamburgery, pijemy napoje z cukrem – w ten sposób  tworzymy kwasy w swoim ciele, które obniżają poziom pH. Krew musi być utrzymana na poziomie 7,365. I twoje ciało zrobi wszystko, żeby utrzymać ten poziom. Poziom pH to sprawa życia i śmierci. Jeśli spadnie poniżej 7.0 umierasz!”
CocaCola ma pH 3,5 <=> a woda uzdrowiskowa antyoksydacyjna nawet 9 pH.  I wiesz wszystko.

Dieta dr Johanny Budwig

O DR BUDWIG

Siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla, w dziedzinie osiągnięć naukowych, za swe odkrycia w badaniach nad tłuszczami, Doktor Johanna Budwing niemiecka uczona, żyła w latach 1908 – 2003. Przez połowę swego życia zajęta była leczeniem rodaków ze schorzeń, które po dziś dzień uznawane są za nieuleczalne lub źle rokujące. Była również pionierką badań nad kwasami omega-3 i olejem lnianym. Przez pół wieku z powodzeniem pomogła ponad 2400 osobom z chorobą nowotworową oraz innymi schorzeniami. Przez całe swoje życie wierzyła, że żyje na tej ziemi po to by zrobić coś dobrego dla zdrowia innych. W roku 1990 dr Dan C. Roehm – onkolog i były kardiolog- postanowił poddać próbie diety dr Budwig. Po dokładnym badaniu w publikacji „Townsend Letter for Doctor” oświadczył:

” (…) Nowotwór jest łatwo uleczalny. Terapia polega jedynie na odpowiedniej diecie. Reakcja na nią jest natychmiastowa; komórki nowotworowe są słabe i bardzo podatne na uszkodzenia. Dr Budwig bardzo precyzyjnie rozpoznała biochemiczny punkt załamania się nowotworu, co bardzo łatwo można sprawdzić zarówno in-vitro, jak i in-vivo.”

O DIECIE

Dieta dr Johanny Budwing jest przede wszystkim dietą przeciwnowotworową. Lecz sama autorka stwierdziła, że proponowane przez nią przepisy, zasady żywienia i higieny mają bardzo duży wpływ na zdrowie, gdyż ta dieta również jest skuteczna w wielu schorzeniach, gdzie nowotwór nie występuje. Wiele lat poświęciła na obserwacje efektów zdrowotnych u pacjentów z chorobami przewlekłymi, których leczyła swoją dietą, Skutkiem tego był wielki sukces, ponieważ badania pokazały pożądany efekt nawet w przypadkach uznanych za nieuleczalne i śmiertelne.
W trakcie długoletnich badań dieta doktor Budwig okazała się pomocna przy leczeniu następujących schorzeń:

 1.  nowotwory łagodne i złośliwe
 2. miażdżyca
 3. atak i zawał serca
 4. arytmia
 5. otłuszczenie wątroby
 6. astma oskrzelowa
 7. problemy trawienne
 8. wrzody żołądka
 9. wady wzroku i słuchu
 10. choroba Alzheimera
 11. artretyzm
 12. problemy dermatologiczne
 13. schorzenia wieku starczego
 14. stwardnienie rozsiane
 15. reakcje autoimmunologiczne
 16. schorzenia woreczka żółciowego
 17. schorzenia prostaty
 18. cukrzyca
 19. depresja
 20. problemy z pamięcią

Dieta dr Budwig nie jest tylko dla osób chorych. Stosować mogą ją również osoby zdrowe, lecz okresowo w celach profilaktycznych.
Jak w każdej diecie są jakieś zasady, których trzeba przestrzegać, aby skutki terapii były widoczne oraz odczuwalne:

 1. Spożywać należy produkty świeże.
 2. Potrawy nie powinny być przyrządzane na bazie produktów chemicznie konserwowanych, czy też z chemicznymi dodatkami (np. z glutaminianem sodu, polepszaczami w pieczywie).
 3. Podstawowym i jedynym tłuszczem w diecie dr Budwig jest olej lniany tłoczony na zimno, nieoczyszczony, wysokolinolenowy.
 4. Olej lniany należy spożywać codziennie w postaci PASTY, acz spożywany samodzielnie także daje  dobre efekty lecznicze
 5. Pić około dwóch litrów wody dziennie (filtrowanej lub źródlanej), najlepiej antyoksydacyjnej, żywej, strukturalnej, uzdrowiskowej.
 6. Na pół godziny przed każdym posiłkiem należy wypić przynajmniej pół szklanki wody lub świeżego soku owocowego.
 7. Jak najdłużej w ciągu dnia przebywać na świeżym powietrzu, jeśli to możliwe w słońcu.
 8. Oleju lnianego zimno tłoczonego nie można używać do smażenia!

Podstawową rolą diety jest dostarczenie naszemu organizmowi pokarmów bogatych między innymi w tłuszcze omega-3, węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty. Warto też wiedzieć, że wszystkie produkty stosowane w tej diecie mają działanie przeciwpasożytnicze, antyzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciwbólowe, detoksykacyjne, i odkwaszające.
Dlatego też w diecie profilaktycznej bardzo ważne są zasady bilansowania składników odżywczych:

 1. owoce – świeże, w ilości 3 do 4 średniej wielkości porcji dziennie, owoców nie należy mieszać;
 2. soki owocowe – świeże, przynajmniej raz dziennie szklankę, pomiędzy wypiciem soku z owoców cytrusowych, a zjedzeniem pasty powinno upłynąć kilka godzin;
 3. warzywa – świeże, 4 do 6 filiżanek dziennie, ze szczególnym uwzględnieniem warzyw kapustnych i brokułów;
 4. zboża – w postaci chleba i płatków z nie oczyszczonych, pełnych ziaren – 3 do 4 filiżanek dziennie;
 5. ryby – świeże, oceaniczne, najlepiej łosoś tęczowy, makrela, tuńczyk (bardzo bogate w omega-3) – 10 do 25 dag dziennie;
 6. mięso i drób – okazjonalnie – tylko nieprzetworzone, niskotłuszczowe, od zwierząt którym nie podawano karmy zawierającej hormony, pestycydy i antybiotyki, w przypadku ciężkich chorób, z mięsa i drobiu należy zrezygnować zupełnie;
 7. zmielone siemię lniane – chorzy od 3 – 6 łyżek (spożyć do 15 min. po zmieleniu);
 8. produkty fermentacji mlekowej, ponieważ bakterie jogurtowe produkują w naszym układzie pokarmowym m.in. witaminy z grupy B – nieodzowne dla prawidłowych przemian metabolicznych – wskazana jest 1 szklanka letniego mleka acydofilnego, kefiru , maślanki lub jogurtu zmieszana z 2 łyżeczkami świeżo zmielonego siemienia lnianego;
 9. naturalnie słodkie produkty jak: daktyle, figi, jabłka, gruszki, winogrona itp.

Bardzo ważnym elementem jest unikanie produktów zakazanych, takich jak:

 1. sztuczne słodziki, cukier (nawet brązowy), można zastąpić go ksylitolem, miodem lub naturalnym sokiem z winogron;
 2. rafinowane bądź uwodornione tłuszcze (oleje, margaryny, majonezy itp.)
 3. wszelkie produkty smażone;
 4. tłusty nabiał.

Dietę należy stosować aż do całkowitego wyleczenia. Terapia ta ma działanie silnie oczyszczające, dlatego też nie powinno się jej stosować w trakcie chemioterapii czy radioterapii.
PASTA dr BUDWIG
Dietetyczka przeprowadzała różne badania oraz analizy swej pasty i doszła do wniosku, że dzięki swej konsystencji oraz dwóm składnikom : cysteinie z sera oraz kwasom tłuszczowym omega-3 z oleju lnianego, jest ona wyjątkowo dobrze metabolizowana przez organizm, co sprzyja dla zdrowia, ponieważ składniki są efektywniej wchłaniane.
Ten jakże prosty składnik codziennej diety powinien się znaleźć w jadłospisie wszystkich osób dbających o swoje zdrowie.
Należy zmiksować (przez około 5 minut):
– 6-8 łyżek oleju lnianego – osoby chore, 2-4 łyżek – osoby zdrowe, dzieci – 1g/kg masy ciała,
– 12,5 dag chudego białego twarogu,
– mały kubeczek naturalnego jogurtu (0% tłuszczu), maślanki lub kefiru dla uzyskania właściwej konsystencji.
Pasta powinna mieć jednolitą, zbliżoną do rzadkiego majonezu konsystencję. Po przyrządzeniu należy przechowywać ją w lodówce (do 48 godzin). Tak przygotowaną pastę można przyrządzać według uznania, na słodko, słono lub ostro.
Po około 3 miesiącach kuracji można stopniowo zmniejszać dzienną dawkę oleju lnianego.

OLEJ LNIANY
Olej lniany czyli po prostu olej z siemienia lnianego, tłoczony na zimno, nie oczyszczany. Jest on otrzymywany z dojrzałych nasion lnu – siemienia lnianego, przeznaczonych wyłącznie dla przemysłu spożywczego. posiada żółtawe zabarwienie, charakterystyczny „lniany” zapach i smak, określany niekiedy jako „orzechowy”.
Jaki skład powinien mieć prozdrowotny olej lniany tłoczony na zimno ?
Skład takiego oleju jest w przybliżeniu następujący:
– kwas alfa linolenowy (omega-3) – minimum 50%, im więcej, tym lepiej!
– kwas linolowy (omega-6) – ok. 15%,
– kwas oleinowy (omega-9) – ok. 17%,
– nasycone kwasy tłuszczowe – ok. 10%.
Ponadto taki olej zawiera naturalną witaminę E.
Wspomaga on procesy trawienne oraz regeneruje błony śluzowe, zapobiega zaparciom. Wpływa również korzystnie na skuteczność terapii odchudzających i reguluje gospodarkę tłuszczową całego organizmu. Ponad to dobrze wpływa na stan skóry, włosów i paznokci.

Co jemy podczas diety

Przykładowy jadłospis dla osoby chorej wygląda tak:

Śniadanie:

Musli
2 łyżki stołowe zmielonych w blenderze ziaren lnu wymieszane z 2 łyżeczkami miodu wrzucamy do talerza, przykrywamy świeżymi (!) owocami. 
Na to kładziemy mieszankę oleju lnianego z twarogiem (3 łyżki stołowe oleju, 100 gram twarogu). W czasie miksowania można dodać chudy kefir dla smaku
Można jeść z chlebem

Do południa, jeśli ktoś jest wyjątkowo głodny, można jeść np. sery z dodatkiem pomidorów czy rzodkiewek.

Obiad:

Sałatka z surowych (!) warzyw, jeśli z olejem to tylko lnianym, najlepiej cały talerz
3 łyżki oleju lnianego zmiksowanego ze 100g twarogu, ewentualnie z dodatkiem kefiru
Do tego wszelkie możliwe surowe warzywa, niektóre oczywiście trzeba ugotować aby w ogóle nadawały się do jedzenia – ale i te powinny być jak najświeższe

Kolacja:

Powinna być zjedzona około 6 po południu

Powinna być bardzo lekka, płatki dostępne w sklepach ze zdrową żywnością, gorący ryż (brązowy) albo coś zbliżonego.

Ogólnie przez cały dzień zalecane są soki ze świeżo wyciśniętych owoców (w ostateczności kupne, ale to ostateczność, bardzo uważnie należy czytać skład aby nie było cukru), dodatkowo dla ciężko chorych dodatkowo szklanka soku z kiszonej kapusty, rano i wieczorem.

Dodatkowe elementy do diety

Dodatkowo w trakcie diety są pewne zasady, których należy przestrzegać:

UWAGI:
1. Posiłki muszą być urozmaicone, kolorowe i smaczne!!
2. Przez pierwsze 3 miesiące diety dzienną porcję pasty robimy zwykle z 6-8 łyżek oleju lnianego. pastę dzielimy na 3 części: jedna część idzie do śniadania, druga – do obiadu a trzecia do kolacji
3. Oprócz pasty pacjent powinien zjadać codziennie 1-2 łyżki oleju „solo” jako dodatku do potraw (zawsze na zimno!) oraz 3-6 łyżek zmielonego (zawsze na świeżo przed podaniem) siemienia lnianego
4. Płyny pijemy zawsze bardzo powoli długo trzymając je w ustach, posiłki również zjadamy powoli, długo przeżuwając.
5. Należy zaopatrywać się w warzywa i owoce ekologiczne! uwaga szczególnie na banany i cytrusy „traktowane” chemicznie, konserwowane orzechy (surowo zabronione są orzechy ziemne!).
6. Soki wypijamy świeżo wyciskane, najlepiej jeśli są wyciskane przez prasę
7. Ciepłej herbaty (mięta, zielona, owocowa) wypijamy 3 szklanki dziennie. Omijać herbaty aromatyzowane.
8. W sumie ilość wypitych płynów (licząc zupy) nie może być mniejsza niż 2 – 2,5 litra.
9. Przez pierwsze trzy miesiące warzyw strączkowych używamy niewiele.
10.Soli w ciągu jednego dnia użyć max tylko w postaci dwóch malutkich szczypt i to tylko w postaci soli ziołowej
11.Pomiędzy trzema daniami obiadu zalecane są ok. pół-godzinne przerwy
12.”Inicjalny”, pierwszy dzień diety przeprowadzamy tylko raz, pierwszego dnia diety!!! Tego dnia pacjent może dostać biegunki: będzie to efekt intensywnej detoksykacji.
13.Ilość szampana /wina musującego dozwolona w ciągu dnia to 100 ml (można rozcieńczać wino wodą źródlaną, niegazowaną).
Dodatkowo podajemy kilka przepisów według diety dr Budwig

1. MAJONEZ DR BUDWIG:
Zmiksować najpierw przez 5 minut 3 poniższe składniki: 
3 łyżki oleju lnianego, 
3 łyżki serka chudego, 
3 łyżki jogurtu naturalnego 0% tłuszczu. 
Na końcu dodać i miksować przez chwilę: sok z połówki cytryny, 1 łyżeczkę musztardy bez konserwantów, szczyptę soli i ulubione zioła. Stosować jako dodatek do sałatek i surówek.

2. SOS DO GOTOWANYCH JARZYN: 
100g twarogu, 
1/2 małego jogurtu 0% tłuszczu, 
4 łyżki oleju lnianego, 
1 ząbek czosnku, 
mały kawałeczek świeżego imbiru, 
odrobina kolendry, 
kurkumy, 
gałki muszkatołowej, 
mielonego ziela angielskiego (albo pieprzu), 
szczypta soli. 
Wszystko razem miksować ok. 5 min. Aby utrzymać zawiesistą konsystencję sosu, można dodać do miksowania kawałek wcześniej ugotowanego brokułu. Zamiast imbiru, można dodać jeden mały ogórek i koperek.

3. SOS DO SAŁATKI OWOCOWEJ: 
1 szklanki soku z pomarańczy, 
3 łyżki oleju lnianego, 
3 łyżki zmielonych nasion sezamu należy miksować w mikserze na wysokich obrotach przez 1 minutę.

4. SOS ORZECHOWY: 
50g orzechów włoskich, sok z połówki cytryny, 2 ząbki czosnku i szczyptę soli zmiksować z 1 szklanką uprzednio przygotowanej pasty dr Budwig.

5. SOS ZIELONY (do duszonej ryby): 
1 pęczek szczypiorku, 
2 pęczki natki pietruszki, 
1 gałązka estragonu, 
1 gałązka bazylii, 
1 gałązka melisy, 
2 małe cebule, 
1 ząbek czosnku, 
2 łyżki soku z cytryny, 
50 ml oleju lnianego zmieszanego z oliwą z oliwek, pieprz i sól. 
Listki ziół oddzielić od łodyg i drobno posiekać. Cebulę drobno pokroić, dodać wyciśnięty czosnek. Sok z cytryny zmieszać z pieprzem, solą i olejem, po czym dodać pozostałe składniki. W razie potrzeby dodać więcej oleju i soku z cytryny.

6. SOS MUSZTARDOWY (do marynowanego lub wędzonego łososia): 
1 1/2 łyżki musztardy, 
1 1/2 łyżki miodu, 
2 łyżki soku z cytryny, 
1 łyżeczka wody, 
8 łyżek oleju lnianego, 
drobno posiekany koperek,
sól i pieprz do smaku. 
Musztardę, miód, sok z cytryny, sól i pieprz zmieszać z wodą, po czym dolać powoli, cienkim strumieniem olej. Na końcu dodać koperek.

7. SAŁATKA Z KISZONEJ KAPUSTY:
500 g kapusty kiszonej, 
1 duża cebula, 
5 łyżek oleju lnianego. 
Cebulę pokroić w kostkę, wymieszać razem z kapustą i olejem. Dodać pieprz do smaku.

8. SAŁATKA Z OGÓRKÓW I ZIEMNIAKÓW: 
1 ogórek, 
400 g ziemniaków, 
2 duże ząbki czosnku, 
4 łyżki oleju lnianego, 
3 łyżki stołowe octu winnego lub jabłkowego, 
świeży koperek, sól i pieprz. 
Ziemniaki uparować, obrać i pokroić w plastry. Ogórek obrać i pokroić w drobne plasterki. Ziemniaki, ogórek, poszatkowany koperek wymieszać ze sobą, doprawić solą i pieprzem. Czosnek obrać i wycisnąć, wymieszać z pozostałością. Zalać olejem i octem.

MEDYCZNA FIZYKA KWANTOWA O DOWIEDZIONEJ NAUKOWO SKUTECZNOŚCI
Skuteczna, 100% bezpieczna terapia kwantowa (bez diagnozy kwantowej), energetyzacja organizmu, kasowanie zakłóceń w biopolu, stymulacja naprawy zdrowia przez oddziaływanie kwantowe 3-kanałowe (tylko pozytywne działanie):

 • energetyczne, bio-informacyjne, fotonowe (kwantowe) zdalne oddziaływanie na biopole/aurę i czakry  człowieka, silna energetyzacja z kasowaniem drgań i zakłóceń patologicznych, przyczyn bólu i złego samopoczucia, podniesienie i zrównoważenie energii w aurze (biopolu) i czakrach człowieka; dodatkowo: KWANTOWY GENERATOR FAL (CZĘSTOTLIWOŚCI) SCHUMANA (ZE STAŁYM SUBTELNYM ODDZIAŁYWANIEM), KWANTOWY GENERATOR WIBRACJI SOLFEZOWYCH
 • oddziaływanie holistyczne magnetyczne (kwantowe), energetyzacja i wzmacnianie organizmu, poprawa samopoczucia, terapia zbliżona skutecznością do terapii Backa (tylko na biopolu)
 • (kwantowe) oddziaływanie zdalne holograficznych pakietów najczystszych  promienników z wibracjami wysokoenergetycznymi uzdrowiskowymi, właściwymi dla najsłynniejszych Uzdrowisk Świata: Lourdes, Nadana, Tlacote, Nordenau, wibracjami esencji kwiatowych Instytutu („Zdrowie Natury” – zobacz naszą prezentację o esencjach kwiatowych Instytutu) – energetyzującymi organizm, naprawiającymi DNA, podnoszącymi odporność, kasującymi zakłócenia w biopolu człowieka (ogromna energia prawoskrętna 130 jednostek (w skali uniwersalnej 0-144 jednostek).

=> co w czasie od 4 do 8 tygodni znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w ciele fizycznym Pacjenta – zobaczymy stopniową, łagodną poprawę w każdym aspekcie zdrowotnym. 
Na dzień 2013-08-22 terapiami QuantON System możemy objąć (technicznie) 9.000 osób.
Skuteczność tej uzupełniającej u nas terapii wynosi do ok.  60% skuteczności samoistnej (przy czasokresie terapii 60 dni). Optymalny czasokres terapii: 3 miesiące (pakiet)

Polecamy terapię kwantową QuantON System przy każdym rodzaju schorzenia i nieprawidłowości, zwłaszcza:
 • boreliozie i neuroboreliozie,
 • cukrzycy,
 • astmie,
 • uszkodzonych lub działających nieprawidłowo narządach głównych: nerkach, wątrobie, śledzionie, płucach (i skórze), schorzeniach układu naczyniowo-sercowego,
 • bólach stawowych i kręgosłupowych i innych bólach
 • przy złym samopoczuciu niewiadomego pochodzenia, reumatyzmie
 • schorzeniach autoimmunologicznych (Hashimoto, SM, RZS, cukrzyca typ1, Leśniewskiego-Crohna, łuszczyca)
 • nerwicach, depresji, silnym stresie
 • toksynach organicznych i nie organicznych w organizmie i nieprawidłowościach mózgowych z powodu ich obecności
 • pasożyty i ich toksyny w organizmie

To uzupełnienie stosowanej w MEDICA VOLLA MCPZ.pl kompleksowej detoksykacji organizmu, z wykorzystaniem nośników informacji holograficznej, programowanych kryształów, BRT Stymulatora Homeostazy i MagnetON-u od Instytutu R&D im dr R.Volla,  a także innych naszych produktów programowanych holograficznie, holistycznie i homotoksykologicznie.

quanton

Skuteczna terapia antynikotynowa – ok. 90% pacjentów przestaje palić (bezterminowo).

Bez woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.

Terapia pozbawia pacjenta uczucia głodu nikotynowego i jednocześnie pomaga odtruć organizm ze szkodliwych złogów nagromadzonych w nim w efekcie wdychania dymu papierosowego.

Ciało człowieka składa się z bilionów komórek, w których nieustannie zachodzą reakcje chemiczne. Wszystkim tym procesom towarzyszą drgania elektromagnetyczne. Nikotyna stale dostarczana organizmowi powoduje zaburzenie prawidłowych drgań harmonicznych. Aby uwolnić się od nałogu trzeba zrównoważyć pole elektromagnetyczne, wygaszając fale odzwierciedlające uzależnienie od nikotyny. Dzieje się to poprzez przekazanie organizmowi fal o takiej samej długości ale odwróconych w fazie (inwersja).

Pozostałe 10% to osoby, u których nastąpiła redukcja głodu nikotynowego. Wówczas wskazane jest skorzystać z jeszcze jednej wizyty. Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, ze wystarczy poddać się tylko jednej terapii trwającej ok. 15-30 min.

Dodatkowo, nośnik holograficzny pomoże poradzić sobie z wtórną depresją i stresem tkankowym. A także usunąć wszelkie szkodliwe toksyny tytoniowe z organizmu. Szybko, do 7-10 dni.

Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do urządzenia biorezonansowego inwersyjnego. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i możne spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.

Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a wiec niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należny powtórzyć.

Najważniejszym wiec zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.

Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększona senność i potliwość.  W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należny wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry).

Twój organizm ma dozę zdolności do samooczyszczania i regenerowania. Dlatego jeżeli w tym momencie rzucisz palenie to:

 • W ciągu 20 min tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy
 • w ciągu 8 godz. poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie
 • w ciągu 24 godz. ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy
 • w ciągu 48 godz. Twoje zmysły smaku i węchu zaczynają działać normalnie
 • w ciągu 2 tyg. do 3 miesięcy układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się Twoja kondycja fizyczna
 • w ciągu 1 do 9 miesięcy wydolność układu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszności, zmęczenie
 • po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienna mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę
 • po 5 latach ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani, przełyku zmniejszy się o polowe; obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu
 • po 10 latach ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienna serca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej
 • po 15 latach ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej.

Czy to Cie przekonuje? jeżeli Twoja odpowiedz brzmi: tak, oznacza to, ze jesteś mądrym i rozsądnym człowiekiem. Zastanów się, czy dla tych kilku minut przyjemności, które daje Ci zapalenie papierosa, warto żyć gorzej i umierać wcześniej niż osoba która nie pali?  Decyzja należny do Ciebie.

Nowoczesna fizjoterapia 

Jest to nowoczesna metoda, opracowana przez Viktora Żenni, wykorzystująca diadynamiczne prądy Bernarda (stosowane w fizjoterapii, m.in. do rehabilitacji kręgosłupa, stawów, ścięgien, wspomagania leczenia rwy kulszowej) do stymulacji centralnego systemu nerwowego oraz narządów wewnętrznych jak: tarczyca, wątroba, żołądek, trzustka i jelita oraz jak ostatnio się to potwierdza także układ rozrodczy.

zeni

Na czym polega metoda?

Prądy Bernarda zwane diadynamicznymi, mają niską częstotliwość i już od dawna znane są w fizykoterapii. Mają działanie przeciwbólowe, rozszerzające naczynia krwionośne, zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych. Znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu nerwobólów, zaburzeń ukrwienia obwodowego oraz stanów po urazach stawów, mięśni i ścięgien.

W metodzie Żenni do zabiegu wykorzystywany jest odpowiednio zmodyfikowany aparat, który wykorzystywany jest w fizykoterapii.  Podczas  zabiegu na ciele pacjenta mocowane są elektrody (w miejscach zależnych od rodzaju schorzenia). Terapia jest całkowicie bezbolesna. Stosowane w ten sposób prądy pobudzają układ nerwowy, co w konsekwencji powoduje wzmożoną aktywność organizmu i daje efekty terapeutyczne. Metoda Żenni jest szczególnie skuteczna w schorzeniach tarczycy, a zwłaszcza w chorobie Basedowa i Hashimoto. Prąd stymuluje układ nerwowy, który reguluje pracę narządów (w tym i tarczycy) i powoduje prawidłowe wydzielanie hormonów. Terapia wpływa więc na normalizację układu hormonalnego, zmniejszanie się tzw. wola, guzków oraz innych dolegliwości występujących przy zaburzeniu pracy gruczołu tarczowego.

Test!
Człowiek o biowitalności 65% (dobra) po wejściu w obręb działania naszego BIOVITALIZERa®Energy NOMA MEDICA –  osiąga biovitalność 144 % (maksymalna do uzyskania na Ziemi).

Podnosi wibracje materii nieożywionej (również preparaty informacyjne, suplementy, zioła, leki) do wartości (potencji)  32768 x 10144 Hz/s.

Zasięg BIOVITALIZERa® Energy NOMA MEDICA  – około 18 m (średnica) .

Wysokie wibracje generowane przez  BIOVITALIZER® Energy NOMA MEDICA programują komórki organizmu  i pamięć komórkową w zakresach fizycznych, a przede wszystkim poza fizycznych. Dodają pożywieniu, wodzie,  lekom, suplementom i in. tak wysokich wibracji,  że stają się esencjami energetycznymi.

Efekt podniesienia na tak wysoki poziom wibracji skutkuje pozytywnymi zmianami na poziomach komórkowych.

To silne pole zasilające domy,  gabinety,  w energie niedostępne normalnemu człowiekowi – wprowadzające homeostazę na poziomach poza fizycznych, a więc przyczynowych. To Pole Kasujące wadliwe zapisy DNA w naszej pamięci komórkowej, przywracające właściwe pole geomorfologiczne zdrowego człowieka.

Po 21 dniach przebywania w zasięgu BIOVITALIZERa® Energy NOMA MEDICA  i oddziaływania na organizm ludzki  – zmiany komórkowe stają się zmianami stałymi, trwałymi –  gdyż zmieniamy genom na poziomie poza fizycznym. A więc zmiany fizyczne (w ciele – JR) są tylko sprawą czasu (z reguły ok 2-3 miesięcy).

Bezpośrednie oddziaływanie BIOVITALIZERa® Energy NOMA MEDICA na organizm ludzki manifestuje się efektem Herxheimera, tzn . efektem silnej detoksykacji, której często towarzyszy ból głowy, wysypka skórna, detoksykacja i zmiany na poziomach komórkowych. Owo „pogorszenie” trwa z reguły ok.  3 dni. Następuje  w tym czasie uwolnienie toksyn i stopniowe wzmocnienie układu odpornościowego oraz stała następcza poprawa samopoczucia.

Zastosowanie:

 1. *Gabinet medycyny naturalnej, *biorezonansu, *Hotel SPA,  *Geniune SPA (to biowitalność miejsca i woda żywa antyoksydacyjna wysoko biovitalna – czyli uzdrowiskowa, jak Lourdes!), *Medical SPA, *salon kosmetyczny, *sanatorium, *uzdrowisko, … *Twoja Firma !!!!!!!!
 2. HOME RESORT – domowe uzdrowisko i domowe „Miejsce Mocy!”  (dodamy jeszcze wodę antyoksydacyjną, jak w Lourdes, Tlacote)
 3. Biznes  – rozwój osobisty, sukces w biznesie, poprawa perspektyw Firmy i Managementu

Badania wpływu produktów firmy

Noma Medica

 na organizmy ludzkie, zwłaszcza u osób ze schorzeniami cywilizacyjnymi.

 

Noma Medica Volla

Kraków 2015-02

Dokument  zawiera następujące informacje:

 1. Zespół badawczy.
 2. Metoda badania.
 3. Wyniki.

ZESPÓŁ BADAWCZY

Mgr Agnieszka Dudek

Diagnosta- terapeuta certyfikowani przez Instytut R&D im dr R.Volla, diagnozujący metodą dr R.Volla w gabinetach NOMA MEDICA VOLLA , konsultant specjalista metody dr R.Volla w Instytucie Globalnych BIO-Technologii i Zdrowia Ludzkości

Mgr Sławomir Dębski

Diagnosta- terapeuta certyfikowani przez Instytut R&D im dr R.Volla, diagnozujący metodą dr R.Volla w gabinetach NOMA MEDICA VOLLA

Jacek Rybak

Prezes Instytutu R&D im dr R.Volla i Energy NOMA MEDICA Ltd. 

METODA BADANIA

Badanie zostało wykonanie metodą dr R.Volla, przy użyciu aparatu diagnostycznego:

Imedis Mini Expert DTaparat medyczny, posiadający europejskie certyfikaty.

Do testowania preparatów  zastosowano segmentalną bioelektroniczną diagnostykę segmentalną (SGD).  Metoda badania oparta jest na pomiarach biologicznie aktywnych stref (BAS) skóry ludzkiej. Uzyskane wyniki pozwalają ocenić wpływu preparatu badanego na stan czynnościowy organizmu.

BADANE PRODUKTY

1.Nośnik informacji holograficznej.,

2.Diamond Energy Aqua,

3. Sól himalajska funkcjonalna – programowana DETOX COMPLEX,

4. Energy MED BIO Greens,

5. Holograficzne esencje kwiatowe – zapis kwantowy na biżuterii leczniczej,

6. Woda uzdrowiskowa antyoksydacyjna.

WYNIKI

Wyniki badania segmentalnego (SGD) wykazały pozytywne oddziaływanie powyższych produktów na osoby ze schorzeniami cywilizacyjnymi:

 1. Cukrzyca
 2. Otyłość
 3. Nadciśnienie
 4. Choroby autoimmunologiczne (m.in. choroba Hashimoto)
 5. Zakwaszenie
 6. Patogeny (pasożyty i grzyby)
 7. Kumulacja glutenu i kazeiny.

 

GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE BADANIA SEGMENTARNEGO (SGD)

 

Nośnik informacji holograficznej

Pierwsza osoba:

Rys 1. SGD bez nośnika Rys 2. SGD z nośnikiem

Skutek stosowania nośnika informacji holograficznej – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz narządów głównych w jamie brzusznej i płucach.

Druga osoba:

Rys 3. SGD bez nośnika Rys 4. SGD z nośnikiem

Skutek stosowania nośnika informacji holograficznej – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca w jamie brzusznej i narządów płciowych.

Trzecia  osoba:

Rys 5. SGD bez nośnika Rys 6. SGD z nośnikiem

Skutek stosowania nośnika informacji holograficznej – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie stawów oraz płucach.

 

Diamond Energy Aqua

Pierwsza osoba:

Rys 1. SGD bez Diamond Energy Aqua Rys 2. SGD z Diamond Energy Aqua

Skutek stosowania Diamond Energy Aqua – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie narządów głównych w jamie brzusznej.

Druga osoba:

Rys 3. SGD bez Diamond Energy Aqua Rys 4. SGD z Diamond Energy Aqua

Skutek stosowania Diamond Energy Aqua – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności obrębie narządów rodnych, płuc i częściowa stawów.

Trzecia  osoba:

Rys 5. SGD bez Diamond Energy Aqua Rys 6. SGD z Diamond Energy Aqua

Skutek stosowania Diamond Energy Aqua – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie stawów, płucach.

 

Sól himalajska różowa funkcjonalna – programowana DETOX COMPLEX

Pierwsza osoba:

Rys 1. SGD bez soli himalajskiej Rys 2. SGD z solą himalajską

Skutek stosowania: Sól himalajska różowa funkcjonalna – programowana DETOX COMPLEX

– całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie narządów głównych w jamie brzusznej.

Druga osoba:

Rys 3. SGD bez soli himalajskiej Rys 4. SGD z solą himalajską

Skutek stosowania: Sól himalajska różowa funkcjonalna – programowana DETOX COMPLEX

– częściowa neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca, w jamie brzusznej i narządów płciowych.

Trzecia  osoba:

Rys 5. SGD bez soli himalajskiej Rys 6. SGD z solą himalajską

Skutek stosowania: Sól himalajska różowa funkcjonalna – programowana DETOX COMPLEX

– częściowa neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca.

Energy MED BIO Greens

Pierwsza osoba:

Rys 1. SGD bez Enerdy MED BIO Greens Rys 2. SGD z Energy MED. BIO Green

Skutek stosowania Energy MED BIO Greens – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie narządów głównych w jamie brzusznej.

Druga osoba:

Rys 3. SGD bez Energy MED BIO Greens Rys 4. SGD z Energy MED  BIO Greens

Skutek stosowania Energy MED. BIO Greens – częściowa neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca, w jamie brzusznej i narządów płciowych.

Trzecia  osoba:

Rys 5. SGD bez Energy MED BIO Greens Rys 6. SGD z Energy MED BIO Greens

Skutek stosowania Energy MED  BIO Greens  – częściowa neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca.

Holograficzne esencje kwiatowe – zapis kwantowy na biżuterii leczniczej

Pierwsza osoba:

Rys 1. SGD bez Holograficznej esencji kwiatowej Rys 2. SGD z Holograficzna esencją kwiatową

Skutek stosowania Holograficzne esencje kwiatowe – zapis kwantowy na biżuterii leczniczej

– całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie narządów głównych w jamie brzusznej.

Druga osoba:

Rys 3. SGD bez Holograficznej esencji kwiatowej Rys 4. SGD z Holograficzną esencją kwiatową

Skutek stosowania Holograficzne esencje kwiatowe – zapis kwantowy na biżuterii leczniczej

– całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca, w jamie brzusznej i narządów płciowych.

Trzecia  osoba:

Rys 5. SGD bez Holograficznej esencji kwiatowej Rys 6. SGD z  Holograficzną esencją kwiatową

Skutek stosowania Holograficzne esencje kwiatowe – zapis kwantowy na biżuterii leczniczej – całkowita neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w obrębie układu kostnego oraz serca.

Legenda do interpretacji wyników SGD:

Niedoczynność
Chroniczna nadczynność
Oznaczają stany umiarkowanej  nadczynności
Norma

Woda uzdrowiskowa antyoksydacyjna strukturalna (Diamond Energy AQUA, AVATARI AQUA, CWS!!!)

(wpływ na poszczególne narządy)

Pierwsza osoba:

Rys 1. SGD bez wody antyoksydacyjne Rys 2. SGD z wodą antyoksydacyjną

Skutek stosowania wody uzdrowiskowej antyoksydacyjnej  – częściowa neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w układu pokarmowego ( znaczne polepszenie stanu czynnościowego jelit i całkowita poprawa funkcji żołądka) oraz stabilizacja pracy serca, oraz poprawienie narządu wzroku.*

*Badanie zostało wykonane przed wypiciem wody antyoksydacyjnej, oraz około 15 minut po spożyciu wody antyoksydacyjnej.

Druga osoba:

Rys 3. SGD bez wody antyoksydacyjnej Rys 4. SGD z wodą antyoksydacyjną

Skutek stosowania wody uzdrowiskowej antyoksydacyjnej  – częściowa neutralizacja umiarkowanej  nadczynności i niewielkich obciążeń w układu pokarmowego (całkowita poprawa funkcji żołądka, oraz niewielkie poburzenie perystaltyki jelit) oraz stabilizacja pracy serca, oraz poprawienie stanu czynnościowego płuc.*

Legenda do interpretacji wyników SGD:

Niedoczynność
Chroniczna nadczynność
Oznaczają stany umiarkowanej  nadczynności
Norma

*Badanie zostało wykonane przed wypiciem wody antyoksydacyjnej, oraz około 15 minut po spożyciu wody antyoksydacyjnej.

Produkty  Noma Medica Volla są  skuteczne  przy regularnym i długotrwałym stosowaniu  – co najmniej kilka miesięcy.  Zanotowaliśmy pozytywne oddziaływanie  w zakresie (badane rekordy diagnostyczne):

 • Usuwania zakwaszenia organizmu
 • Usuwania  glutenu i innych toksyn z organizmu
 • Poprawy ogólnej kondycji i pracy jelita cienkiego oraz jelita grubego
 • Usuwania przyczyn alergii (toksyny i pasożyty z ich metabolitami)
 • Detoksykacji i poprawy działania całego układu limfatycznego
 • Normalizacji parametrów pracy serca  i całego układu naczyniowo-sercowego, w tym ścian tętnic i żył
 • Usuwania obciążeń stawów
 • Mineralizacji kości (w tym hamowanie rozwoju osteoporozy) i zębów (!), zwłaszcza u dzieci
 • Poprawy jakości skóry, włosów i paznokci (przez alkaizację organizmu, usuwanie pleśni i grzybów, wspomaganie usuwania glutenu z organizmu)
 • Działania układu endokrynnego.
23-1
lipo1

Lipo Laser to ultra nowoczesna  technologia laserowa do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej,  której skuteczność potwierdzona została licznymi badaniami klinicznymi.  Urządzenie to wykorzystuje promieniowanie laserowe o odpowiedniej częstotliwości i długości fali 650-660 nm, które powoduje  biostymulację naturalnych procesów metabolicznych. Efektem zabiegu  jest reakcja biochemiczna polegająca na rozbiciu tkanki tłuszczowej (trójglicerydów) na  wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Rozbita tkanka tłuszczowa zostaje przetransportowana do układu limfatycznego a następnie wydalona z organizmu.

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny, nie niesie ryzyka związanego z narkozą przy tradycyjnej liposukcji chirurgicznej, nie pozostawia blizn na skórze. Skóra pod wpływem promieni lasera obkurcza się (lepszy komfort niż przy tradycyjnej liposukcji) i nie ma potrzeby noszenia opatrunków.

Zaletą  urządzenia jest  możliwość stosowania w miejscach, gdzie zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej, trudnej do zredukowania dietą, czy ćwiczeniami. Głowice urządzenia przykłada się do skóry. Emitowana wiązka światła działa na mitochondria komórek tłuszczowych, które otrzymują sygnał do rozpadu. Lipo Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób kontrolowany ich zawartość i objętość.

Adipicyty zredukowane do rozmiaru umożliwiającego wydalenie przez układ krążeniowy.

lipolaser-teoria1

Adipocyty w trakcie spoczynku

lipolaser-teoria3

Otwierane są mikro pory. Trójglicerydy są uwalniane na zewnątrz

lipolaser-teoria2

Energia lipo lasera wnika na 2 cm w głąb tkanki tłuszczowej

lipolaser-teoria4

Woda, glikol i kwasy tłuszczowe wydostają się poza komórki tłuszczowe

Zabieg trwa około 20 min. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu (średnio 3-5 cm w obszarze zabiegowym) i narastają w trakcie kolejnych sesji. Zaleca się przeprowadzenie serii około 6 zabiegów. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując  zabiegi 2 razy w tygodniu (minimum 3 dni przerwy pomiędzy kolejnymi sesjami).

W trakcie kuracji zalecana jest zwiększona aktywność fizyczna i umiarkowana dieta oraz spożywanie dużej ilości wody antyoksydacyjnej.

Efekty po serii zabiegów:

Przeciwskazania

 • ciąża,
 • epilepsja,
 • choroby serca,
 • choroby nowotworowe,
 • metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu),
 • przerwanie ciągłości skóry,
 • choroby układu krążenia np. ostra zakrzepica,
 • choroby autoimmunologiczne.
 • Akademia Zdrowia Doskonałego

  Szkolenia i warsztaty Noma Medica Volla.
  Dowiedz się więcej
 • Przyjęcia specjalistów

  Nasze badania są w 100% bezpieczne, nieinwazyjne, nie posiadają żadnych przeciwwskazań.
  Dowiedz się więcej
 • Rejestracja ogólnopolska

  • telefoniczna
   12-3070360, 533310889
  • mailem
   badanie@medicavolla.eu

Zarezerwuj wizytę

Medycyna przyczynowa dr R. Volla. Centrum biorezonansu i magnetoterapii.

Translate »